Budynek Powiatowego Centrum Przesiadkowego jeszcze w tym roku

Wtorek, 28 lutego 202342
W ubiegłym tygodniu do użytku oddane zostało Powiatowe Centrum Przesiadkowe, czyli przebudowany plac manewrowy na terenie byłego dworca PKS. Jeszcze w tym roku ma się skończyć przebudowa budynku dworcowego.

Ładuję galerię...

Właścicielem całego terenu jest Starostwo Powiatowe, które z myślą o tysiącach pasażerów codziennie korzystających z dworca, podjęło się rewitalizacji tego miejsca. Pierwszym etapem była przebudowa placu manewrowego. Teren ten zmienił się nie do poznania. Wymieniono nie tylko nawierzchnię, ale zmieniło się całe zagospodarowanie terenu. Pojawiły się nowe wiaty oraz parking. 

Bardzo się cieszę, że po zakończeniu tego pierwszego etapu, życie wróciło na dawny dworzec PKS w Piotrkowie. Widać to w godzinach porannych, kiedy młodzież przyjeżdża do szkół, ale także w ciągu dnia, kiedy korzystają z niego także starsi mieszkańcy powiatu piotrkowskiego - mówi starosta Piotr Wojtysiak. 

 

Przed władzami starostwa teraz kolejne wyzwanie, czyli drugi etap inwestycji. Chodzi o przebudowę zniszczonego budynku byłego dworca PKS. 

Ten budynek ma mieć przede wszystkim funkcję dworcową, czyli będzie poczekalnia dla podróżnych oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie także funkcja handlowo-usługowa, czyli dobre punkty gastronomiczne, ale również punkty sprzedaży rolniczego handlu detalicznego - wylicza starosta Wojtysiak.

W Starostwie Powiatowym trwa wyłonienie wykonawcy robót budowalnych. Zgłosiło się czterech wykonawców, a zaproponowane przez nich kwoty mieszczą się w budżecie, jaki Starostwo miało przeznaczone na tę inwestycję. Na realizację tego zadania powiat pozyskał pieniądze z Polskiego Ładu, a prace mają się zakończyć się jeszcze w tym roku.  

 

Obecnie z Powiatowego Centrum Przesiadkowego korzysta już ponad 30 przewoźników. Od środy (1 marca) z ul. Grota-Roweckiego znikną przystanki, a całość ruchu pasażerskiego zostanie przeniesiona na PCP. 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

5


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)28.02.2023 12:48

Centrum przesiadkowe winno być zlokalizowane jak najbliżej obwodnic w okolicach np ul. Folwarcznej. Należałoby uruchomić komunikację miejską pomiędzy PKS a PKP i miasto by na tym skorzystało w postaci luźniejszych ulic i czystszym powietrzu.

221


protestuje ~protestuje (Gość)28.02.2023 21:25

Zaraz zaraz czegoś tu nie rozumiem. Wydaje mi się że temu Staroście to wszystko się już pokręciło. Inwestuje w infrastrukturę Piotrkowa a drogi powiatowe na jego terenie finansują gminy. Stanowczo temu się sprzeciwiam i apeluje do Wójtów Burmistrzów i mieszkańców Powiatu Ziemskiego o przeciwstawienie się w wydawaniu naszych pieniędzy w zadania Piotrkowa. Jeżeli Pan Wojtysiak chce być Prezydentem Piotrkowa to proszę bardzo ale nie naszym kosztem. Od inwestycji w Piotrkowie jest budżet miasta i Prezydent Chojniak

82


zorro ~zorro (Gość)28.02.2023 14:07

W 2012 r Izraelska firma Mobilis od Skarbu Państwa kupiła PKS Piotrków. Tylko po to żeby go zlikwidować a majątek wyprzedać. W 2019r odsprzedala teren dworca za parę mln wiecej niż włożyła za cały PKS. Ilu jeszcze chłopaków PO zamykają za takie "interesy" ?

155


xn. ~xn. (Gość)01.03.2023 07:59

Czy remont tego budynku nie będzie kolidował z pracą tego "punktu przesiadkowego" czy trzeba będzie go znowu "czasowo" wyłączyć z użytkowania? No bo jak to plac budowy....

41


jdr ~jdr (Gość)01.03.2023 07:21

Panie starosto Wojtysiak, jak już pan wyremontuje ten budynek i przywiezie te wszystkie drzewka to niech zacznie organizować na szeroką skalę lekcje kultury i dobrego wychowania dla tych wszystkich powiatowych mieszkańców. Bo ten syf, który tam został zrobiony to sam się nie zrobił.

85


go?ć_aga ~go?ć_aga (Gość)28.02.2023 13:36

Tak. Plac manewrowy na wizualizacjach też wyglądał pięknie. Miały być kolorowe zadaszenia, zadaszenie w kształcie półkola, znacznie więcej zieleni i ławek. Gdzie to jest?

192


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.02.2023 18:02

I co głupio wam z tego referendum? Jednak pan Krzysztof jest dobrym włodarzem i ma u mnie głos i moich przyjaciół

316


al ~al (Gość)28.02.2023 14:04

A kiedy rozbiorą zdewastowane, zardzewiałe ,powyginane metalowe ogrodzenie od strony wieży ciśnień i uporządkują teren ,bo na razie to bardzo źle wygląda.

132


Taki Michał ~Taki Michał (Gość)28.02.2023 14:41

Brawo powiat !!A miasto .........

91


mamwarunek ~mamwarunek (Gość)28.02.2023 17:31

Okej, będę tu bywał, jeśli zwrócicie mi panią Tereskę, co trzaskała wspaniałe schabowe, frytki, hot-dogi i zapieksy. Za 5 zł byłeś szczęśliwy, bo jak Polak głodny , to zły, każdy to wie ;)

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat