Advertisement

Będzie lepsze połączenie między gminami

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 01 sierpnia 202233705
Trwa drugi etap modernizacji drogi łączącej gminę Moszczenica z gminą Wolbórz. Remontowany odcinek zaczyna się w Woli Moszczenickiej na ulicy Gazomskiej i biegnie przez Gazomię Starą, aż do Psar. Wcześniejszy fragment (ul. Gazomska od ul. Piotrkowskiej w Moszczenicy) oddano do użytku w ubiegłym roku.

Ładuję galerię...

Przeczytaj także: Nowa i bezpieczna ulica Gazomska
 

Wielokrotnie staraliśmy się o dofinansowanie na dokończenie tego ciągu komunikacyjnego. Za trzecim razem się udało i cieszę się, że w końcu możemy zrealizować nasz plany – podkreśla wójt Marceli Piekarek.

 

Modernizacja obejmuje budowę pasa jezdnego o szerokości 6 m, ciągu pieszo-rowerowego oraz pobocza o szerokości 60 cm. W ramach prac wykonane zostanie odwodnienie powierzchniowe do istniejących rowów oraz wybudowana i częściowo zmodernizowana sieć teletechniczna.

Remont nie jest prosty, ponieważ na odcinku 2 kilometrów musimy dopasować do siebie wysokości wjazdów i chodników przy wszystkich posesjach. Prace prowadzone są też w taki sposób, aby mieszkańcy mogli dojeżdżać do swoich domów. Niestety w tym wypadku, aby było lepiej najpierw, musi być gorzej – dodaje wójt.

 

Wszystkie prace mają zakończyć się w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy, czyli pod koniec pierwszego kwartału 2023 roku. Wszystko wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany.


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oo ~oo (Gość)02.08.2022 10:56

Wolbórz to zapomniana wioseczka. Dojazd do niego trudny, daleki np. do pobliskiego Ujazdu, lub do Łodzi trzeba jechać przez Piotrków Tryb. lub Tomaszów Maz. W niedzielę i święta pozostaje transport pieszy.

21


goœć_franek ~goœć_franek (Gość)01.08.2022 13:33

Oj chyba Poseł Lorek sie wykazał

31


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)01.08.2022 22:11

Tędy do Wolborza to raczej nie po drodze trzeba nadłożyć dodatkowo kilka kilometrów.

21


Halszka ~Halszka (Gość)01.08.2022 18:33

Do cholery niech w końcu zrobią chodniki w tej Moszczenicy biednej W Babach są piękne mieszkanka

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat