Barwil - Omega znów najlepszy

OSiR Poniedziałek, 19 czerwca 20237
Najważniejsze rozstrzygnięcia Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej poznaliśmy już wcześniej. Ostatnia kolejka sezonu tradycyjnie kończyła się meczem, który niejednokrotnie decydował o tytule mistrzowskim. Tym razem spotkanie określane „amatorskim piotrkowskim gran derby” zakończyło się wynikiem wręcz nieprawdopodobnym.
Zdj. Kasia Sianos (OSiR) Zdj. Kasia Sianos (OSiR)

Mowa o meczu dwóch najbardziej utytułowanych amatorskich drużyn piłkarskich: Barwilu – Omegi i Prymu – Galerii Wnętrz. Przed jego rozpoczęciem wiadomo było, że Barwil znów zostanie mistrzem, a Prym zajmie miejsce czwarte. Być może mniejsza stawka sprawiła, że zawodnicy Prymu – Galerii Wnętrz wyszli w mocno niepełnym składzie (5 zawodników). Walczyli dzielnie, choć mogli oddać mecz walkowerem. Przegrali bardzo wysoko, najwyżej w historii (1:22), ale spotkanie dokończyli. Spotkanie, w którym strzelecki rekord ligi pobił walczący o tytuł najlepszego snajpera Jacek Tomaszewski (BO) zdobywca 16 goli.

Ten rekord nie wystarczył jednak do dogonienia lidera Daniela Olejnika (Moszczenica GG). To właśnie on z niesamowitym dorobkiem 70 goli został królem strzelców sezonu 2022/23, wyprzedzając o jedno trafienie Jacka Tomaszewskiego.

Przyznano też nagrody dodatkowe. Tytuł najlepszego bramkarza trafił do Mateusza Jarocińskiego (MJ Meble Na Wymiar), zaś drużynową nagrodę  Fair Play otrzymała Drużyna Starszych Panów.

Przypomnijmy zatem: ligę wygrał Barwil – Omega przed Moszczenicą GG i Eko Lukiem. Startowało 15 amatorskich zespołów.

Już po zakończeniu sezonu, w niedzielę rano, dotarła do nas tragiczna informacja o śmierci byłego zawodnika Eko Luku Krzysztofa Łęskiego. Krzysiek w przeszłości był koszykarzem UMKS Piotrcovia, ale występował też w rozgrywkach ALPN. Pracował jako nauczyciel (ostatnio w II LO).

Był niesamowicie pogodnym i po prostu fantastycznym człowiekiem. Miał 44 lata.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

paweł ~paweł (Gość)04.07.2023 08:48

Co w tym złego,że sie placi za gre...gdyby byly wieksze pieniadze w sporcie amatorskim moze wtedy wiecej ludzi by sie bawilo amatorsko zamast siedziec w domu przy telefonach i wypisywac glupie komentarze...

00


:) ~:) (Gość)20.06.2023 00:07

Przygarnij kota Zonka, bambiku!

02


go?ć_kicia ~go?ć_kicia (Gość)21.06.2023 14:53

Barwilek auuuu
Płacą to się gra sialalalalalaaaaa
Moszczenica upadła...

10


Panie Marcinie C. ~Panie Marcinie C. (Gość)20.06.2023 07:33

Napiszcie coś o zmarłym 2dni temu Krzysiu Łęskim przecież w sporcie działał,parę lat.

30


x-man ~x-man (Gość)20.06.2023 09:58

Krzysiek od 14 lat związany był z TEB Edukacja. Ogromna strata :(

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat