Advertisement
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

4 sposoby na optyczne powiększenie małej kuchni

Środa, 09 października 2019
Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twoja niewielka kuchnia optycznie wydawała się większa? Czy jest to możliwe bez dużych nakładów finansowych i ciągnących się tygodniami remontów? Dzisiaj przedstawiamy 4 tricki, dzięki którym kuchenne wnętrze będzie wydawało się jaśniejsze i bardziej przestrzenne.
4 sposoby na optyczne powiększenie małej kuchni
  • Kolory to podstawa


Najprostszym sposobem na powiększenie pomieszczenia jest zastosowanie jasnych kolorów. Biel i jasne odcienie szarości czy beżu odbijają światło, dzięki czemu wnętrze automatycznie wydaje się większe. Jeśli chcesz swojej kuchni optycznie „dodać” kilka metrów kwadratowych, pokuś się o pomalowanie ścian na biało lub wybierz inną, rozbieloną barwę.
Nie ograniczaj się jednak wyłącznie do ścian i sufitu. Aby pomieszczenie tworzyło wspólną całość, wybierz jasne fronty blatów kuchennych tak, by nie kontrastowały z tłem. Szafki mogą być matowe lub błyszczące. Ważne, by nie były pokryte ciężkim, przytłaczającym kolorem. Jeśli chcesz nadać wnętrzu lekkości, odważne kolory zastosuj w dodatkach, na przykład małych sprzętach AGD czy poduszkach na krzesła.

 

  • Wybierz meble do zabudowy


Mała kuchnia zyska, gdy postawisz na jednolite faktury. Dobrze, jeśli fronty szafek będą gładkie, bez niepotrzebnych wzorów i dodatkowych kolorów. Świetnym rozwiązaniem będzie wybór sprzętów do zabudowy. W ten sposób zmywarka, kuchenka mikrofalowa czy lodówka nie będą się wyróżniać, ale stopią się z meblami, tworząc spójną całość.
Obecnie do wyboru mamy mnóstwo sprzętów do zabudowy, które możemy wpasować do kuchni o każdym wymiarze. Gdy urządzenia AGD znajdą się za frontami szafek, kuchnia będzie stanowiła harmonijny projekt. Nad taką opcją warto zastanowić się szczególnie wtedy, gdy planujemy połączyć kuchnię z salonem i nie chcemy, aby kuchenne sprzęty wybijały się na tle innych i niepotrzebnie przyciągały uwagę. Jeśli interesuje Cię to rozwiązanie, sprawdź lodówki do zabudowy i zobacz, jak dobrze będą wyglądać w parze z twoją kuchenną aranżacją.

 

  • Rozbuduj kuchnię w pionie

 

Kuchnia od razu wyda się większa, kiedy zamiast rozbudowywać ją wszerz, zdecydujesz się na zabudowanie przestrzeni do samego sufitu. Taki projekt ma co najmniej dwie zalety. Po pierwsze, w ten sposób zyskasz bezcenne miejsce do dodatkowego zagospodarowania. Po drugie szafki dochodzące do samego sufitu to ogromna powierzchnia do przechowywania rzadziej używanych kubków, pudełek i innych elementów. W efekcie dzięki prostej zmianie aranżacji zyskujemy miejsce nie tylko optycznie.

 

  • Postaw na dobre oświetlenie

 

Kiedy ściany pomalowaliśmy już na biało, a blaty kuchenne stanowią jedność, pozostało nam oświetlenie. To dzięki niemu możemy dać wrażenie większego wnętrza – i to w bardzo prosty sposób. Generalnie im mniejsza kuchnia, tym więcej światła warto do niej „wpuścić”. O ile nie mamy raczej wpływu na liczbę i wielkość okien w pomieszczeniu, o tyle dodatkowe źródła światła można wprowadzać w prosty sposób. Zwróć uwagę na to, by lampa sufitowa świeciła mocnym światłem. Dodatkowo możesz rozjaśnić wnętrze drobnymi elementami, takimi jak taśmy LED pod szafkami czy punktowe doświetlenie blatu roboczego.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat