Policjanci zostali skierowani w rejon drogi wojewódzkiej 713 w Rokicinach, gdzie jeden z uczestników ruchu ujął nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi na miejscu ustalili, że 23-latek, dojeżdżając do ronda w Rokicinach zauważył seata, którego kierujący nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy. Jechał za nim, aż jego ten, zatrzymał się przy jednym ze skrzyżowań w kierunku Łodzi. Wtedy młodszy mężczyzna podszedł do seata, by zapytać kierowcy czy potrzebuje pomocy. Wtedy też poczuł od niego silną woń alkoholu. Uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy i powiadomił o sprawie policję.
Po przyjeździe mundurowych i przeprowadzeniu badania okazało się, że 52-letni mieszkaniec Łodzi miał w organizmie, aż 3 promile alkoholu. Stracił już swoje prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, oprócz wysokiej grzywny, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Komentarze 6
28.07.2021 10:21
Brawo młody Wszyscy tak reagujmy a będzie dużo bezpieczniej Zero tolerancji
27.07.2021 22:28
Smutne jest to, że wielu i to zapewne katolików, czytających taki tekst, zapewne sobie myśli, jaki to podły ten 23-latek, bo doniósł na policję na biednego człowiek, który sobie trochę wypił i teraz z winy tego 23-latka będzie miał zabrane prawo jazdy! Że to taki kapuś, że taki Judasz, bo przecież doniósł, bo wydał?... Tylko, że my myślimy dziwnymi kategoriami, nie dostrzegamy, że Judasz nie wydał Barabasza, tylko.... Kogoś zupełnie innego, a ten, kto wydał Barabasza, czyli złoczyńcę, nie był Judaszem! Przecież w danym przypadku, gdyby ten pijany pojechał dalej, mogłoby się skończyć nawet tak, jak niedawno pod Gidlami... Swoją drogą uważam, że kary dla moczymordów za kółkiem są zdecydowanie za niskie, przy czym zabranie prawka to żadna kara, bo delikwent pewnie i tak będzie dalej jeździł. To powinno mocno zaboleć! Chlałeś, ćpałeś, wąchałeś, albo dawałeś sobie w żyłę i usiadłeś za kółkiem - musisz tego bardzo gorzko pożałować! Nie może być żadnej taryfy ulgowej!
27.07.2021 13:19
No nie.Kto jak kto,ale Łodziak? Przecież Łodziacy za kierownicą szczególnie poza swoim miastem pokazują tubylcom,co oni potrafią,jacy są oni kulturalni, mili i uprzejmi.A tymczasem trafił się gagatek, który popsuł tą wspaniałą opinię o kierowcach z wielkiego miasta Łodzi.Nieładnie.
27.07.2021 11:34
Brawo!!!