Przyszłoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie odwiedzili piotrkowski Areszt Śledczy, by o porozmawiać o warunkach pracy w tym miejscu, a także o naborze do służby i kontynuowaniu swojej edukacji w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Młodzież przyjechała do Piotrkowa nieprzypadkowo. To bowiem uczniowie klasy o profilu mundurowym.
Ponad 11 tysięcy uczniów w Piotrkowie Trybunalskim usłyszało dziś (24.06) ostatni dzwonek i zakończyło rok szkolny 2021/2022. Teraz czas na ponad dwumiesięczny odpoczynek.
Już tradycyjnie w przededniu zakończenia roku szkolnego prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się z uczniami i absolwentami piotrkowskich szkół, którzy w ostatnich dziesięciu miesiącach osiągali najlepsze wyniki w nauce.
45 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z terenu gminy Rozprza otrzymało nowe laptopy wraz z oprogramowaniem. Sprzęt trafił do rodzin popegeerowskich.
Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Aleksandrowie wybrali się na wycieczkę do Centrum PGE GIGANTY MOCY w Bełchatowie. Młodzież dzięki tej wyprawie mogła uczyć się przez zabawę i wirtualnie zwiedzić niezwykłe miejsca.
Za kilka dni matura, a co dalej? - Takie pytanie zadaje sobie zapewne wielu uczniów, którzy w tym roku zmierzą się z egzaminem dojrzałości. Konkretną ofertę ma dla nich Służba Więzienna oraz Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Maturzystom z Bujen zaprezentowali ją pracownicy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Młodzi piotrkowianie oraz mieszkańcy regionu wspierają swoich rówieśników oraz ich rodziny w Ukrainie. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano "Dzień Solidarności z Ukrainą".
Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele pięknych zwyczajów. Wśród nich są jasełka, czyli odgrywanie tradycyjnego bożonarodzeniowego przedstawienia. W kościele parafialnym w Dąbrowie nad Czarną w role m.in. Maryi, Józefa czy Trzech Króli, wcielili się uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. W specjalnie przygotowanych strojach i scenografii, przedstawili sceny narodzin Pana Jezusa.
Jedną z głównych idei programu Erasmus+ jest powszechna dostępność.
"Magnetyczny Rollercoaster" autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie, na jeden dzień stała się eksponatem w Centrum Nauki Kopernik. Jednocześnie młodzież z "ósemki" zdobyła tytuł laureata konkursu „Nauka dla Ciebie”.