Artykuły do tagu: nauka

Wielkie greckie praktyki zawodowe
Grupa 30 uczennic i uczniów z technikum w Szydłowie wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji. Wyjazd ten jest konsekwencją realizacji projektu Programu ERASMUS + i finansowany jest w całości ze środków FERS. Pozyskana na ten cel kwota 73 490 euro (ok. 350 tys. złotych) oznacza, że młodzież uczy się i pracuje w przepięknych południowoeuropejskich okolicznościach przyrody całkowicie za darmo.
Ciężka praca popłaca. Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Najzdolniejsza dziewiętnastka, czyli uczniowie szkół powiatowych z najlepszymi wynikami w nauce odebrali półroczne stypendia Starosty Powiatu Piotrkowskiego. Wśród nich jest  Maja Arkuszewska z Technikum w Wolborzu z najwyższą średnią - 5,25.
Czy warto korzystać z usług szkoły językowej?
Globalne społeczeństwo wymusza na nas umiejętność posługiwania się obcymi językami, które stają się coraz bardziej istotne na rynku. Szkoły językowe, będące miejscami nauki specjalizującymi się w przyswajaniu języków obcych, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu kompetencji lingwistycznych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej istocie szkół językowych, ich celom oraz korzyściom, jakie mogą przynieść ich uczniom.
3 błędne przekonania na temat nauki angielskiego, które wpajamy naszym dzieciom
Przekonania, szczególnie te ugruntowane w młodym wieku, silnie oddziałują na przyszłe decyzje i zachowania. Dlatego warto czasem spojrzeć z dystansem na komunikaty, zarówno te werbalne, jak i niewerbalne, które kierujemy do naszych dzieci. Błędne przekonania, dotyczące np. nauki języków obcych, mogą negatywnie wpływać na rozwój młodego człowieka. Sprawdź, co zrobić, żeby nie podcinać dziecku skrzydeł!
Minister docenił pracę piotrkowskiej studentki
Studentka Akademii Piotrkowskiej z wyjątkowym wyróżnieniem. Dzięki swojej ciężkiej pracy, Monika Zielińska, na co dzień studiująca historię, znalazła się w gronie osób, które otrzymały stypendium Ministra Nauki.
Chcą zostać gigantami w programowaniu
Około stu dzieci wzięło udział w pierwszym w tym roku spotkaniu "Koduj z Gigantami". Młodzi ludzie w czasie zajęć poznają m.in. podstawy programowania, a także uczą się poprzez zabawę.
Czy studia niestacjonarne są gorsze od stacjonarnych?
Wśród części społeczeństwa nadal pokutuje przekonanie, że studia niestacjonarne są gorsze od stacjonarnych, a ich absolwenci mają stosunkowo niewielkie szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Czy jednak studia zaoczne faktycznie są w oczach pracodawców mniej wartościowe?
Prezenty dla uczniów wręczone
Początek grudnia jednoznacznie kojarzy się z obdarowywaniem prezentami. W Czarnocinie nowoczesne komputery z oprogramowaniem trafiły do uczniów klas czwartych szkół podstawowych w Szynczycach i Czarnocinie. Z nowego sprzętu skorzysta 47 czwartoklasistów.
13 sposobów na to, jak szybko nauczyć się języka angielskiego
Chcąc studiować na anglojęzycznej uczelni bądź pracować w jednej z zagranicznych placówek dyplomatycznych musisz biegle władać językiem angielskim. Nauka języka obcego jest pewnym procesem, którego czas trwania zależy w dużej mierze od sposobu uczenia się. Stosując pewne metody i zasady, możemy znacznie przyspieszyć cykl nauki angielskiego, a tym samym szybciej zacząć mówić i pisać po angielsku. Dlaczego należy uczyć się angielskiego? Ile zajmuje opanowanie podstaw języka angielskiego? Jakie są popularne techniki nauki języka angielskiego? Jak postępować, aby nie stracić motywacji w trakcie nauki?
07.08.2023 12:43
W OEA zabawa trwa
Pierwszy tydzień sierpnia z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury za nami. Jego organizatorzy podkreślają, że było kreatywnie, ale przede wszystkim postawiono na dobrą zabawę, której podczas wakacji nie może zabraknąć.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat