Drogowcy budujący w naszym regionie autostradę A1 sukcesywnie oddają do użytku kolejne fragmenty nowej trasy i wprowadzają rozwiązania, które mimo trwających prac, mają stworzyć kierowcom możliwe jak najlepsze warunki. Zmotoryzowani jednak zapominają, że odcinek, który pokonują, to nadal plac budowy i „depczą gaz do dechy”. Nie brakuje tych, którzy wykazują się iście ułańską fantazją, pędząc tamtędy ponad 200 km/h, przy wprowadzonym ograniczeniu prędkości do 70 km/h.
Mimo licznych apeli ze strony stróżów prawa nadal nierzadkim widokiem na drogach są nietrzeźwi kierujący. Z serią zatrzymań nieodpowiedzialnych kierowców mieli ostatnio funkcjonariusze z powiatu opoczyńskiego.
Modernizacja ul. Zalesickiej potrwa kilka tygodni dłużej niż pierwotnie zakładano. Na placu budowy aktualnie wykonywane są prace brukarskie przy budowie chodnika, ścieżki rowerowej oraz wjazdów do posesji. Pozostała jeszcze najważniejsza część inwestycji, czyli wylewanie ostatniej warstwy nowego asfaltu.
Na terenie powiatów piotrkowskiego i bełchatowskiego policjanci zatrzymali cztery osoby, w tym byłego już pracownika Agencji Rynku Rolnego. Wszyscy podejrzani są o wyłudzenie łącznie blisko 1 mln 300 tys. zł dotacji unijnych. Funkcjonariusz publiczny podejrzany jest o przekroczenie swoich uprawnień lub niedopełnienie obowiązków, czym działał na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi mu do 10 lat więzienia. Rolnikom za wyłudzenie grozi do 8 lat.
W związku z kolejnym postępem prac na budowie autostrady A1, w ciągu dwóch najbliższych dni nastąpią zmiany w organizacji ruchu w obrębie węzła Piotrków Trybunalski – Południe (A1/DK74j).
Czy piotrkowscy kierowcy są niekulturalni? - taki temat podjęli słuchacze Strefy FM Piotrków, którzy zwracali uwagę na to, że niechętnie przepuszczamy innych użytkowników dróg lub nie pomagamy im włączyć się do ruchu.
O remoncie ul. Rakowskiej, oraz związanymi z nim korkami, głośno było kilka tygodni temu. Wówczas kierowcy denerwowali się na wydłużony czas przejazdu, a urzędnicy zalecali objazdy. Obecnie przebudowa ta zmierza ku końcowi. Czy w związku z tym sytuacja w tej okolicy poprawiła się znacząco? Specjaliści sprawdzili to.
W całej Polsce rusza kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierowców na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. 24 października, 7 listopada i 21 listopada kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł pojazdów. W Piotrkowie będzie można to zrobić w piotrkowskim oddziale WORD przy Glinianej.
W związku z remontem ul. Rakowskiej i budową autostrady A1 przejazd przez Piotrków jest bardzo utrudniony. Częstym zjawiskiem stało się blokowanie ronda przy Wolborskiej i Miast Partnerskich przez samochody ciężarowe. Jak udało nam się ustalić, ma to spory wpływ na kursowanie autobusów linii nr 2 i 5 w kierunku Meszcz.
Czy redakcja mogłaby zainteresować się nocnymi wyścigami, piskiem opon na rondzie Dmowskiego, Łódzka, parkingu Brico Marche i celowym hałasowaniem pod wiaduktem? - pyta mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego. Wieczorne i nocne wyścigi i palenie gum to w naszym mieście nic nowego. Czy rzeczywiście rozprawienie się z agresywnymi kierowcami to zadanie ponad siły piotrkowskiej drogówki?