Artykuły do tagu: prace

Żeromskiego już zamknięta
Zgodnie z zapowiedziami urzędników w piątek (24.05.2024) zamknięta dla ruchu została ulica Żeromskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Drogowcy przystąpili do działania, a to oznacza utrudnienia dla kierowców. Ci muszą kierować się na objazdy.
Pierwszy etap remontu ulicy Roosevelta za nami
Zakończyła się kompleksowa przebudowa ul. Roosevelta w Piotrkowie na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta. W środę (15 maja) odbył się odbiór inwestycji.
Przebudowa ulicy Roosevelta. Niebawem rozpocznie się drugi etap
Za około dwa miesiące zakończą się prace związane z przebudową ulicy Roosevelta w Piotrkowie na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta. Z kolei na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się drugi etap modernizacji, tym razem na odcinku od ulicy Towarowej do Ronda Żołnierzy Wyklętych.
Ruszyły prace geodezyjne w powiecie piotrkowskim
Zgodnie z Ustawą Prawo Geodezyjne i Kartograficzne w Powiecie Piotrkowskim rozpoczęły się prace związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków. Geodeci działają już na terenie gmin Gorzkowice, Grabica oraz Ręczno.
Prace pielęgnacyjne nad Bugajem zakończone
Zakończyło się czyszczenie z traw i innej nadbrzeżnej roślinności jeziora Bugaj w Piotrkowie. Po uzgodnieniach z ekologami prace przeprowadzono w grudniu, aby nie zaszkodzić chronionym gatunkom ptaków i płazów.
Traktory Kubota – zastosowanie w pracach komunalnych
Pierwszy ciągnik rolniczy Kubota wyprodukowano w latach 1960-1961, obecnie koncern wytwarza około 240 tysięcy sztuk maszyn rolniczych rocznie. Kubota jest japońską marką znaną na całym świecie, ma długą historię i słynie z innowacyjności. Ciągniki Kubota to niezawodne maszyny rolnicze, ale można wykorzystywać je też w innych celach. Jakie zastosowanie mają w pracach komunalnych?
Ruszają ważne prace w powiecie. Będą spotkania dla mieszkańców
Już wkrótce na terenie 7 gmin powiatu piotrkowskiego rozpoczną się nieodpłatne prace geodezyjne związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków. W głównej mierze polegać one będą na pomiarach gruntów i budynków. Jest to związane z aktualizacją bazy ewidencyjnej prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.
Tak się zmienia ulica Wojska Polskiego [zdjęcia]
Modernizacja ul. Wojska Polskiego, ​na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej, wchodzi w decydującą fazę. Na jezdni pojawiły się już pierwsze warstwy asfaltu, po obu stronach układane są chodniki z kostki betonowej, a na skrzyżowaniu z ul. Kostromską trwa budowa ronda. Inwestycja ma zakończyć się w połowie grudnia.
Wyremontują 250 metrów drogi
Trwa przebudowa ulicy Partyzantów w Piotrkowie. Remont obejmuje odcinek o długości około 250 metrów, od ulicy Cmentarnej do Spacerowej. Poprawią się nie tylko warunki do jazdy, ale także komfort pieszych.
Co z ofertami dla bezrobotnych w powiecie piotrkowskim?
Jak aktualnie wygląda kwestia ofert pracy w powiecie piotrkowskim? Co z bezrobociem i na jakie wsparcie mogą liczyć osoby szukające zatrudnienia? - na te pytania odpowiedziała Dorota Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat