Z atrakcji można było skorzystać w kilku lokalizacjach. W CH Echo zorganizowano gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy czy fotobudkę. Nie zabrakło tam też wolontariuszy z puszkami. Ponadto na górnym parkingu można było podziwiać wystawę aut oraz motocykli.
Mieszkańcy Jaksonka będą mogli korzystać z chodnika. To znacznie poprawi ich bezpieczeństwo.
Dziś zachęcamy do zgłębienia historii niestety nieistniejącego już dworu i parku w Gościnnej w gminie Gorzkowice. Zabudowania zachowały się już tylko na starych fotografiach i w pamięci części mieszkańców. Zabudowania, o których dziś mowa odeszły bowiem do historii w latach 60. XX wieku.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Dotyczy ono 17 powiatów w województwie łódzkim m.in. piotrkowskiego, tomaszowskiego, bełchatowskiego i opoczyńskiego.
To jeden z elementów, którymi samorząd chce podkreślić fakt odzyskania praw miejskich. Znajduje się on przy DK 91, dzięki czemu widoczny jest nie tylko dla mieszkańców, ale również dla podróżujących.
Okazuje się, że próby napadów na banki zdarzają się nie tylko w amerykańskich filmach. Do takich "skoków" dochodzi także w naszym kraju. Autorem jednego z nich - choć zdecydowanie nieudolnego - był mieszkaniec gminy Kluczewsko, który pod osłoną nocy postanowił włamać się do jednego z banków na ul. Tysiąclecia w Radomsku.
Przed nami weekend, którego chyba nie będzie można uznać ani za chłodny, ani za ciepły. - Do poniedziałku temperatury będą oscylować w okolicach zera, aczkolwiek z pewną tendencją spadkową - prognozuje Michał Kochanowski z grupy Łowcy Burz Łódzkie.
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
Placówka zaprosiła seniorów do wspólnej zabawy. Nie brakowało dobrej muzyki, tańców, skeczów, były żartów i morskich opowieści.
Marne widowisko, chaos i bałagan - tak w skrócie można opisać wtorkową nadzwyczajną sesję Rady Miasta w Piotrkowie, która trwała prawie 6 godzin. Dotyczyła ona podwyżek za ciepło systemowe. Miejscy radni zakończyli obrady po godzinie 23.00. Uczestniczyli w nich także mieszkańcy, którzy domagają się obniżek.