Artykuły do tagu: To

Odkrywamy znane i nieznane – Budynek piotrkowskiego sądu
Budynek, w którym mieści się dziś siedziba Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Piotrkowie to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Z daleka zwraca uwagę nie tylko jasna elewacja, ale też wieńcząca ścianę frontową rzeźba przedstawiająca Temidę. Kiedyś przykuwała uwagę również stojąca na zewnątrz fontanna z rzeźbą sikającego do niej chłopca. Ze zniknięciem figurki wiąże się ciekawa historia.
Książka na weekend - Nowa powieść Maxa Czornyja, debiut i odrobina historii
O tym, że żyjemy w ciekawych czasach nie trzeba nikogo przekonywać. Przełomowe wydarzenia towarzyszą też bohaterom książek, które przygotowaliśmy na ten weekend. Jedna z książek zatytułowana jest zresztą „Ciekawe czasy”, a druga opowiada o zamachu terrorystycznym. Na szczęście fikcyjnym, ale mamy też coś dla miłośników literatury faktu. A konkretnie będą to fakty związane z II wojną światową.
- W mojej ocenie, w sprawie Trynkiewicza, nie było innej możliwości, niż kara śmierci - mówi piotrkowska prokurator Małgorzata Ronc, która była gościem programu "7 metrów pod ziemią", prowadzonego przez Rafała Gęburę. Sprawa Mariusza Trynkiewicza była jedną z dwóch, w których wnosiła o karę śmierci.
Faktoring – 4 wskazówki, jak zachować płynność finansową w firmie
Wystawianie przez kontrahentów faktur z odroczoną płatnością powoduje, iż na konto sprzedawcy pieniądze za sprzedany towar lub wykonaną usługę trafiają z opóźnieniem. Czas ten może wynosić nawet kilka miesięcy, co ma duże znaczenie dla zachowania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Nie ma również gwarancji, iż po upływie terminu zapłaty zobowiązania finansowe zostaną zaspokojone. Jednym z popularnych rozwiązań, umożliwiających prężny rozwój firmy niezależnie od ilości wystawionych faktur z odroczoną płatnością jest faktoring. Na czym on polega i jakie są jego rodzaje?
Dyrektor sanepidu: Pracujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu
Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor piotrkowskiego sanepidu mówiła w programie „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie oraz o pracy stacji sanitarno - epidemiologicznej w czasie pandemii. Rozmówczyni Beaty Hołubowicz – Stachaczyk podkreślała w wywiadzie, że sporo piotrkowian niestety cały czas lekceważy rządowe obostrzenia.
Wiosenne porządki w Wolborzu
Trwa pozimowe sprzątanie Wolborza. Pomaga w tym specjalistyczny traktor z zamiatarką, który zakupiony został przez Urząd Miejski w grudniu ubiegłego roku. Miejscy pracownicy sprzątają nieczystości, jakie pozostały po zimie czy piasek zalegający na chodnikach i ulicach.
Pracowity weekend w Blizinie
Mieszkańcy Blizina ostatni weekend (20 – 21 marca) spędzili bardzo pracowicie. Nie tylko posprzątali swoją okolicę, ale i rozwieźli ulotki o szczepieniach. Wcześniej zebrali pierwsze nakrętki - pomoc dla wymagającego operacji Gabrysia.
Żołnierze pomogli w przeprowadzce
Żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej pomogli pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z Tomaszowa Mazowieckiego. Mundurowi wzięli udział w ich przeprowadzeniu do jednego z tomaszowskich DPS-ów.
Lockdown nie dla pacjentów NU-MED w Tomaszowie
Poradnie i szpitale onkologiczne Grupy NU-MED przyjmują pacjentów mimo pandemii. Konsultacje i terapia odbywają się przy zastosowaniu procedur sanitarnych.
Sprzęt za miliony złotych dla piotrkowskiego szpitala
Nowy tomograf trafi do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Zakup zostanie sfinansowany z budżetu samorządu wojewódzkiego. Umowę w tej sprawie podpisali dyrektor placówki, Marek Konieczko oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat