Według statystyk większość firm, które upadają to przedsiębiorstwa małe lub dopiero zaczynające swoją działalność na rynku. Nie da się ukryć, że mikrofirmy są szczególnie narażone na problemy związane z płynnością finansową, co może mieć tragiczne skutki dla ich dalszego funkcjonowania. Brak płatności za faktury w terminie może więc doprowadzić do zamknięcia działalności. Rozwiązaniem na to jest mikrofaktoring. Co to jest? Czy warto z niego korzystać?
Wystawianie przez kontrahentów faktur z odroczoną płatnością powoduje, iż na konto sprzedawcy pieniądze za sprzedany towar lub wykonaną usługę trafiają z opóźnieniem. Czas ten może wynosić nawet kilka miesięcy, co ma duże znaczenie dla zachowania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Nie ma również gwarancji, iż po upływie terminu zapłaty zobowiązania finansowe zostaną zaspokojone. Jednym z popularnych rozwiązań, umożliwiających prężny rozwój firmy niezależnie od ilości wystawionych faktur z odroczoną płatnością jest faktoring. Na czym on polega i jakie są jego rodzaje?
Faktoring online to nowoczesna usługa finansowania zewnętrznego, która cieszy się coraz większym uznaniem przedsiębiorców. To idealna alternatywa dla kredytu bankowego, a jednocześnie dobry sposób na zadbanie o płynność finansową przedsiębiorstwa. Sprawdź, czy faktoring jest dobrym rozwiązaniem dla Twojego biznesu!
2020 rok to rok wyjątkowo trudny dla światowej gospodarki. Skutki pandemii, która jeszcze się nie skończyła, a już przyczyniła się do upadku wielu przedsiębiorstw, będziemy odczuwać bardzo długo. Z kryzysem nie radzą sobie zarówno małe lokalne firmy, jak i wielkie globalne marki. Polskie firmy w tym trudnym czasie coraz bardziej doceniają usługę faktoringu, która umożliwia usprawnienie przepływu gotówki w przedsiębiorstwach.