Profesjonalny monitor jest niezbędny do wykonywania prac związanych z obróbką grafiki bądź projektowaniem w programach typu CAD. Jak wybrać monitor, który podoła wymaganiom specjalistów? Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu?
III edycja Gminnych Targów Edukacyjnych przeszła do historii. Tegoroczna edycja odbyła się 26 marca 2021 roku w formie on-line na platformie MS Teams.
Zmarł Zygmunt Malanowicz. Znany był przede wszystkim z filmu „Nóż w wodzie” w reżyserii Romana Polańskiego i serialu „Dom”. W 2007 roku zagrał biskupa w widowisku historycznym „Ostatni Sejm w Piotrkowie”. Miał 83 lata.
O 25 pułku piechoty stacjonującym w Piotrkowie w okresie międzywojennym napisano już wiele. Ukazała się m.in. książka Dariusza Kamińskiego. Tymczasem o innej jednostce, 1 pułku strzelców konnych wiemy niewiele. Jednostka ta (sztab i jeden ze szwadronów) stacjonowała w naszym mieście w okresie 1815-1831. Brała też udział w wojnie polsko – rosyjskiej.
5 kwietnia 2021 roku w wieku 74 lat zmarł Krzysztof Krawczyk. Przypominamy wywiad, który ukazał się po jego koncercie w Piotrkowie w 2007 roku, który przeprowadziły wówczas dla „Tygodnia Trybunalskiego” Agnieszka Warchulińska i Anna Warych.
20 kwietnia br. mija termin składania prac do konkursu o doroczne Nagrody SDP. 28. edycja konkursu obejmuje publikacje w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie, opublikowane lub wyemitowane w mediach w roku 2020. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze, fotoreporterzy i fotografowie.
Jak Święta Wielkanocne wyglądały w mediach, chociażby w prasie, przed laty? Co oferowały gazety naszym dziadkom i pradziadkom w tygodniach poprzedzający Wielkanoc?
Tym razem odkrywając ciekawe miejsca regionu przeniesiemy się do powiatu tomaszowskiego, w okolice Spały. W lesie koło niewielkiej miejscowości o wdzięcznej nazwie Konewka kryje się bunkier, którego wojska niemieckie używały do ukrywania składów kolejowych. Bunkier w Konewce został przystosowany do zwiedzania, jednak w położonej niedaleko miejscowości Jeleń znajduje się niemal bliźniaczy obiekt, który stoi nieco zapomniany i niezagospodarowany. Oba jednak działają na wyobraźnię i pozwalają dotknąć historii.
W Wielką Sobotę wierni w Kościele katolickim trwają przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa oraz jego zstąpienie do otchłani - oczekują na Zmartwychwstanie. Zgodnie z polską tradycją tego dnia święcone są pokarmy na stół wielkanocny. Zwyczaj ten istnieje w naszym kraju od XIII wieku.
Każdy, kto choć raz remontował dom wie, że zrobienie jednej rzeczy zwykle pociąga za sobą kolejne. Tak było i w tym przypadku. W związku z realizowaną rozbudową Domu Ludowego w Woli Krzysztoporskiej zaszła konieczność wymiany pieca, który będzie teraz ogrzewać i budynek garażu OSP, i budynek Domu Ludowego.