Advertisement

Artykuły do tagu: schron

Odkrywamy znane i nieznane - Bunkier kolejowy w Jeleniu
Przed kilkoma miesiącami zachęcaliśmy do odwiedzenia niemal bliźniaczego obiektu – bunkru kolejowego w Konewce. I choć wiele między nimi podobieństw, to jednak jest jedna zasadnicza różnica. Bunkier w Jeleniu stoi zapomniany, w przeciwieństwie do obiektu w Konewce, który zagospodarowano i przygotowano tak, by turyści nie wyjeżdżali zawiedzeni.
Jak zbudować domowy schron antysmogowy? Wybierz odpowiedni oczyszczacz powietrza
Zimą normy powietrza w polskich miastach przekraczane są nawet kilkukrotnie (dane: Airly, GIOŚ). Pytanie zatem nie czy, a czym oczyszczać powietrze w mieszkaniu?
Pies i kot NIE na prezent
NIE! Dla żywych prezentów. Każdego roku organizacje chroniące prawa zwierząt, zwracają się z takim apelem przed Świętami Bożego Narodzenia, ponieważ w wielu domach pod choinką pojawi się uroczy szczeniak, kotek czy inne zwierzątko domowe. Radość najmłodszych domowników jest wtedy wielka, niestety zdarza się tak, że z upływem czasu zanika i zwierzak, który miał być przyjacielem staje się tzw. niechcianym prezentem. Piotrkowskie schronisko apeluje w tym przedświątecznym okresie o przemyślane adopcje
Znajdź przyjaciela na całe życie. Piotrkowskie schronisko zaprasza na Dzień Otwarty
"Przygarnij mnie" akcja pod taką nazwą już w sobotę, 29 października, w piotrkowskim schronisku. Będzie można przyjść, zapoznać się ze zwierzakami i kto wie...może opuścić placówkę z przyjacielem na całe życie.
Miłość do zwierząt nie ma urlopu - także w Piotrkowie [ZDJĘCIA]
Wakacje kojarzą się z czasem wypoczynku dla całej rodziny. Niestety czasem zdarza się, że gdy przychodzi moment wyjazdu na urlop, nagle pies czy kot, które są jej integralną częścią, stają się... problemem. Wiele schronisk dla bezdomnych zwierząt przeżywa wtedy oblężenie, bo właściciele porzucają swoich pupili. Czy podobny problem występuje w Piotrkowie Trybunalskim? O tym, że miłość do czworonoga powinna trwać przez 365 dni w roku i jak na początku tegorocznego lata wygląda sytuacja w tutejszym schronisku, rozmawialiśmy z jego przedstawicielami.
Odkrywamy znane i nieznane - Piotrkowskie schrony
W czasach zimnej wojny i okresu komunizmu powstało wiele budowli, które miały chronić mieszkańców przed atomową apokalipsą. Do dziś ostało się w Piotrkowie wiele z nich. Schrony znajdują się w podziemiach wielu bloków i instytucji. I obecnie stanowią raczej ciekawostkę niż realne zabezpieczenie przed wojną atomową.
Przyszli weterynarze z Bujen na zajęciach w schronisku
Uczniowie klas technikum weterynaryjnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach uczestniczyli w zajęciach praktycznych, zorganizowanych przez pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie. Było to już kolejne spotkanie prowadzone na terenie schroniska pod czujnym okiem lekarzy weterynarii, techników weterynarii i behawiorysty.
Areszt Śledczy na pomoc zwierzętom z Ukrainy
Funkcjonariusze z piotrkowskiego aresztu przekazali karmę dla porzuconych na terenach objętych walkami w Ukrainie psów i kotów. Do zwierząt docierają wyłącznie żołnierze.
Zbiórkę karmy prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim
Odkrywamy znane i nieznane - Schron bojowy w Rozprzy
W czasie działań wojennych w 1939 roku linia obrony Piotrkowa i Łodzi została wzmocniona bunkrami, a jeden z nich znajduje się w Rozprzy. To tzw. schron tradytorowy dwustronny, wyposażony w strzelnice na dwa ciężkie karabiny maszynowe.
Dziczyzna - dawny szlachecki przysmak
Suto nakryte stoły dawnych przedstawicieli szlachty i arystokracji uginały się od wyjątkowych potraw z dziczyzny i dzikiego ptactwa. Wyborne dania serwowane były szczególnie dla znamienitych gości. Dziś potrawy ze zwierzyny łownej również goszczą w naszej kuchni. Ich oryginalny smak i aromat wciąż wodzi na pokuszenie największych smakoszy tego przysmaku. Które gatunki mięsa zaliczamy do dziczyzny i co właściwie oznacza ten termin?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat