Fotowoltaika coraz częściej pojawia się na dachach naszych domów, stała się doskonałą alternatywą dla energii pozyskiwanej z paliw kopalnych. Jest to rozwiązanie ekologiczne, dające spore możliwości oszczędzania.
W związku z przypadającym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim - Oddział Muzeum w Polichnie, przygotowało wystawę pn.: „Katyń – pro memoria”. Ze względu na warunki epidemiologiczne ma ona postać ekspozycji planszowej, dostępnej do zwiedzania na wolnym powietrzu przy Placu Zamkowym 4, nieopodal siedziby Muzeum. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od kwietnia 2021 roku
By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...
Systematycznie poprawiają się warunki komunikacyjne dla mieszkańców okolic budowy odcinka autostrady A1 węzeł Tuszyn – Piotrków Trybunalski. Do użytku oddano wiadukt na drodze powiatowej Srock – Wodzinek, zatem mieszkańcy tych miejscowości nie będą już musieli korzystać z objazdów.
Zawodniczki tańca sportowego z „Jaskółczyna” w ostatnich tygodniach rywalizowały w Łodzi oraz Uniejowie o najlepsze lokaty w kolejnych zawodach organizowanych przez Polski Związek Tańca Sportowego. Piotrkowianki osiągnęły sukcesy zarówno indywidualne, jak i grupowe.
Bardzo sprawnie przebiegają prace przy budowie chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Rolniczej. Wybudowano już m. in. fragment drogi dla jednośladów od torów w kierunku ciepłowni miejskiej. Pomimo, że inwestycja nie jest jeszcze zakończona to od kilku dni kierowcy mogą przejechać przez teren robót oraz przejazd kolejowy.
Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym doszło kilka minut po godzinie 17 przy ulicy Koneckiej w Sulejowie. Ranna jest pasażerka osobówki.
Światowy Dzień Zdrowia obchodzimy corocznie 7 kwietnia – w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w dniu 7 kwietnia 1948 r. W tym roku odbywa się on pod hasłem "Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata" i jest całkowicie zdominowany przez tematykę związaną z pandemią.
Polska ma nie tylko najniższy poziom bezrobocia w UE, ale też najmniejszy wzrost bezrobocia rok do roku wynoszący 0,1 pkt proc. - powiedział PAP wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzej Kubisiak komentując dane Eurostatu. Wskazał, że zawdzięczamy to m.in. strukturze naszej gospodarki.
- Z przestrzeganiem dystansu społecznego podczas tegorocznej Wielkanocy bywało różnie - przyznają ratownicy medyczni. Ich zdaniem, za kilkanaście dni należy spodziewać się znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem i zachorowań na Covid-19.