Do Piotrkowa powraca akcja "Tniesz, bo wiesz". Już we wtorek będzie można bezpłatnie ściąć włosy, które zostaną przekazane na wsparcie dla pacjentek onkologicznych.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim nieustannie zachęca do wzięcia udziału w projekcie „Rehabilitacja Onkologiczna” dla osób, które chorowały lub leczą się onkologicznie. - To bezpłatna propozycja dla osób aktywnych zawodowo, bez oczekiwania w kolejkach - podkreślają pracownicy szpitala.
Czwartego października obchodzimy Światowy Dzień Onkologii. A cały październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Z tej okazji do Piotrkowa przyjedzie mammobus. Kiedy?
Poradnie i szpitale onkologiczne Grupy NU-MED przyjmują pacjentów mimo pandemii. Konsultacje i terapia odbywają się przy zastosowaniu procedur sanitarnych.
Osteopatia bazuje na metodzie leczenia odkrytej przez Andrew Taylora Stilla w 1874 roku. Za podstawę nowego podejścia posłużyła absolutna wiara w wewnętrzną zdolność do samoleczenia, ale także przekonanie, że jeśli osteopata zdoła usunąć przeszkody w organizmie ludzkim, to natura sama zajmie się leczeniem. W jego przekonaniu to, co my nazywamy chorobą, jest tak naprawdę efektem nieprawidłowości lub braku właściwego balansu wewnątrz ciała człowieka. „Choroba w anormalnym organizmie jest tak samo naturalna jak zdrowie, kiedy wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu”.
Onkolodzy zauważyli, że wielu pacjentów z rakiem nie zgłasza się na leczenie, a Ci, którzy mają symptomy choroby nowotworowej na badania. Powodem jest obawa o zakażenie koronawirusem. Lekarze jednak podkreślają: rak nie poczeka i zapewniają o najwyższych standardach bezpieczeństwa w klinikach onkologicznych.
W ostatnich dniach kwota ta jest najczęściej wymieniana przez polskich polityków, zwłaszcza tych będących w opozycji do rządzących. Jeżeli nie stanie się cud, to trafi do rąk szefa TVP. Co naprawdę warte są 2 miliardy PLN?
Można pomóc. Bez bólu, bez większego wysiłku, bez kosztów. Niebawem rusza kolejna odsłona akcji „Tniesz, bo wiesz".
3 lutego w tomaszowskim Nu-Medzie będzie można przyjrzeć się urządzeniom, z którymi na co dzień pracują lekarze, ale też zrobić sobie badania.
Ponad 1000 tzw. pierwszorazowych pacjentów zgłosiło się do NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim w pierwszym roku działania tego ośrodka. Centrum rozpoczęło przyjmowanie chorych 7 stycznia 2015 roku. Tysięczny pacjent został zarejestrowany w końcówce grudnia.