Mammobus już niedługo w Piotrkowie

Poniedziałek, 04 października 20213
Czwartego października obchodzimy Światowy Dzień Onkologii. A cały październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Z tej okazji do Piotrkowa przyjedzie mammobus. Kiedy?
fot. pixabay.com / marijana1 fot. pixabay.com / marijana1

Światowa Organizacja zdrowia ogłosiła, że w tym roku rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Przyczyny powstawania raka piersi wciąż są nieznane, a możliwości zapobiegania stosunkowo niewielkie. Nowotwór na początku nie boli i przebiega bezobjawowo, dlatego jest tak niebezpieczny. Często, gdy kobiety zgłaszają się do lekarza, choroba jest już w stopniu zaawansowanym.
A wspomniany mammobus przyjedzie do Piotrkowa 18 października. W godzinach 10.00 - 16.00 będzie można się w nim zbadać i porozmawiać z lekarzami. Stanie przy Amfiteatrze Miejskim (od strony ulicy Narutowicza).


Przypomnijmy, że mammografia jest badaniem, które za pomocą promieni rentgenowskich pozwala wykryć raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju, gdy możliwe jest skuteczne leczenie.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.10.2021 18:42

Nie ma jak zapraszać kobiety na mammografi? nie podając miejsca.

30


gość 5 ~gość 5 (Gość)04.10.2021 12:55

A gdzie będzie stać?

40


Dudhd ~Dudhd (Gość)04.10.2021 11:50

Super, że promuje się badanie u kobiet. Czy planowane są jakieś busy dla mężczyzn na badanie raka jąder? Czy dyskryminujemy?

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat