Artykuły do tagu: MPR

Najpierw pobiegli, później wspólnie morsowali
VII edycja Biegu Morsa oraz Wielkiego Morsowania odbyła się w niedzielę na terenie stadionu miejskiego w Sulejowie. W imprezie wzięło udział ponad 30 klubów morsa, nie tylko z województwa łódzkiego, ale i całej Polski.
Masz pomysł na imprezę? Zorganizuj ją z piotrkowską biblioteką
„Podróże z biblioteką w tle” - to konkurs realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, do którego zaprasza piotrkowian mających pomysły na działania związane z kulturą, rekreacją czy spędzaniem wolnego czasu, ale nie mają na nie środków czy odwagi, by realizować je na własną rękę.
59. Męski Różaniec ulicami Piotrkowa Trybunalskiego
W pierwszą sobotę lutego (03.02.2024) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie już po raz 59. Męski Różaniec. Tym razem wydarzenie odbędzie się bezpośredni po święcie Ofiarowania Pańskiego, zwanym zwyczajowo świętem Matki Bożej Gromnicznej. Organizatorzy zachęcają do przyłączania się, tym bardziej, że będzie to też Męski Różaniec u progu Wielkiego Postu 2024.
Studniówkowego maratonu ciąg dalszy. Zoabcz, jak bawili się maturzyści II LO w Piotrkowie
Sezon studniówkowych imprez powoli dobiega końca. Jako jedni z ostatnich w regionie piotrkowskim świętowali maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie.
Piotrkowianin imprezował w Bełchatowie. Okradł seniorkę, aby wrócić do domu
Policjanci z Bełchatowa zatrzymali 20-letniego piotrkowianina, który zaatakował kobietę idącą do kościoła i ukradł torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami. Jak później przyznał, nie miał jak wrócić z imprezy do domu, więc napadł na seniorkę, aby zdobyć pieniądze.
Rzucili się w wir studniówkowego szaleństwa!
Kolorowe suknie, eleganckie garnitury i szampańskie nastroje. Uczniowie i grono pedagogiczne popularnej "Budowlanki" bawili się na studniówce. Młodzież rozpoczęła imprezę od odtańczenia tradycyjnego poloneza, do którego poprosili również swoich nauczycieli.
Studniówkowy szał czas zacząć. Pierwsi bawili się uczniowie TPS-u [ZDJĘCIA]
Ponad 400 osób bawiło się podczas tegorocznego balu studniówkowego uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie. Impreza została zorganizowana w sali w Studziankach i rozpoczęła cykl studniówek szkół z Piotrkowa i regionu.
Styczniowy Męski Różaniec o godzinę wcześniej
W sobotę 6 stycznia 2024 r. przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, znana też pod nazwą święta Trzech Króli. Tego dnia odbędzie się również 58. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim. Mężczyźni z Piotrkowa i okolic rozpoczną modlitewny marsz wcześniej niż zwykle.
Piotrkowski Męski Różaniec u progu Adwentu
Już w najbliższą niedzielę w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Dzień wcześniej, tj. w sobotę 2 grudnia 2023 r., ulicami miasta przejdzie 57. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim.
56. Męski Publiczny Różaniec w sobotę
4 listopada, czyli tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca, ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Męski Publiczny Różaniec. Tym razem wydarzenie przypada w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat