Masz pomysł na imprezę? Zorganizuj ją z piotrkowską biblioteką

Piątek, 02 lutego 20240
„Podróże z biblioteką w tle” - to konkurs realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, do którego zaprasza piotrkowian mających pomysły na działania związane z kulturą, rekreacją czy spędzaniem wolnego czasu, ale nie mają na nie środków czy odwagi, by realizować je na własną rękę.
Fot. MBP Piotrków Fot. MBP Piotrków

Głównym celem projektu jest aktywizacja mieszkańców, odkrywanie i rozwijanie ich kulturotwórczego potencjału oraz integracja społeczności lokalnej, a także podejmowanie wraz z nimi działań w odpowiedzi na potrzeby, a także zachęcenie do aktywnego współtworzenia wydarzeń i działań o charakterze społecznym, kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym.

 

W konkursie może uczestniczyć każdy mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który ukończył 13 lat, dorośli, grupy nieformalne, stowarzyszenia, kluby, fundacje, organizacje pozarządowe. To szansa dla młodzieży, która będzie mogła zgłosić i z naszą pomocą zrealizować własne pomysły.
Mogą to być propozycje warsztatów, spotkań, wystaw, wykładów, koncertów, wydarzeń plenerowych czy rajdów rowerowych. Ważne, by były skierowane do lokalnej społeczności.

 

Formularz zgłoszeniowy do konkursu należy składać w formie papierowej w terminie od 1 do 29 lutego 2024 roku do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Belzacka 66). Pula środków finansowych to 22 tys. zł, a wkład własny nie jest wymagany.

 

Specjalnie powołana komisja wybierze ze wszystkich wniosków dwa, które najlepiej wpiszą się w cele konkursu, a Biblioteka sfinansuje ich realizację dzięki środkom pozyskanym w ramach programu BLISKO. Pomysłodawcy będą mogli skorzystać z bibliotecznej przestrzeni, sprzętu i pomocy wyznaczonego pracownika.

 

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer tel. 44 647 27 64 lub pisząc na adres: filia1@biblioteka.piotrkow.pl Informacji udziela Katarzyna Szawłowska – koordynator konkursu BLISKO.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat