17 maja rozpoczął się protest uczniów w całej Polsce. Młodzi ludzie ubierają się na czarno, a elementem, który ma ich dodatkowo wyróżniać jest czerwona wstążka, przypięta do ubrania, plecaka lub po prostu zawiązana na nadgarstku.
Wraz z ustępowaniem pandemii i powolnym powrotem do normalności także szkoły wkrótce powrócą do stacjonarnej edukacji. Z jednej strony uczniowie podkreślają radość z ponownego spotkania znajomych. Z drugiej wielu obawia się, że po długim okresie nauki zdalnej program ich przerośnie i nie poradzą sobie w tradycyjnych szkolnych realiach. O braku powodów do obaw przekonuje łódzki kurator oświaty, Waldemar Flajszer, który zwrócił się z apelem do dyrektorów i nauczycieli o ułatwienie młodzieży powrotu do normalnej edukacji.
Piotrkowska Lewica uczciła Narodowy Dzień Zwycięstwa i złożyła wiązanki kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945" mieszczącym się przy skrzyżowaniu Al. Kopernika z al. 3 Maja oraz na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Rakowskiej.
8 maja 1945 r. w Berlinie podpisano bezwarunkowy akt kapitulacji Niemiec, który zakończył II wojnę światową w Europie, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości.
Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi przygotowało kolejny film z cyklu ,,Świadectwo Pamięci". Tym razem poświęcony historii tragicznego transportu radiostacji AK w Parzniewicach.
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Polska Akcja Humanitarna ostrzega, że w wyniku zmian klimatu i coraz częstszych ekstremalnych zjawisk pogodowych już teraz miliony ludzi muszą uciekać ze swoich domów. Sytuacja zaostrza się z roku na rok, a do 2050 r. aż miliard osób może mieszkać na terenach, które nie będą przygotowane na konsekwencje katastrofy klimatycznej. Czeka je ucieczka albo śmierć.
Bułgaria słynie nie tylko z pięknych plaż i nadmorskich kurortów. To niezwykle gościnny, pełen zabytków słowiański kraj, którego tradycje sięgają starożytnej Tracji, słynący z pięknych krajobrazów, doskonałych win i rakiji oraz zrelaksowanego stylu życia mieszkańców.
Światowy Dzień Zdrowia obchodzimy corocznie 7 kwietnia – w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w dniu 7 kwietnia 1948 r. W tym roku odbywa się on pod hasłem "Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata" i jest całkowicie zdominowany przez tematykę związaną z pandemią.
Jeszcze w tym roku wystartuje budowa ul. Nowy Świat w Piotrkowie. Ma ona łączyć ul. Wierzejską ze skrzyżowaniem ulic Reagana i Broniewskiego. Podczas briefiengu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak poinformował, że inwestycja otrzyma znaczące dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
W ostatnich latach samorząd gminy Czarnocin przeznacza ogromne środki finansowe na poprawę i rozwój bazy dydaktycznej w swoich placówkach szkolnych. Po zakończeniu inwestycji, które są zaplanowane na bieżący rok, łączna wartość wszystkich zadań zrealizowanych w ciągu ostatnich sześciu lat, wyniesie około 7,5 mln zł.