Narodowy Dzień Zwycięstwa. Lewica złożyła kwiaty pod pomnikiem

Strefa FM Sobota, 08 maja 202121
Piotrkowska Lewica uczciła Narodowy Dzień Zwycięstwa i złożyła wiązanki kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945" mieszczącym się przy skrzyżowaniu Al. Kopernika z al. 3 Maja oraz na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Rakowskiej.

Ładuję galerię...

W krótkiej uroczystości udział wzięły delegacje Nowej Lewicy, Polskiej Partii Socjalistycznej, partii Razem oraz Weteranów Lewicy.

- To święto państwowe, które powinni obchodzić wszyscy Polacy. 76 lat temu w Berlinie podpisano akt bezwarunkowej kapitulacji. Tym samym zakończyła się najbardziej krwawa wojna w dziejach ludzkości, był to koniec II wojny światowej w Europie. Trzeba ten dzień świętować. Spotykamy się pod tym pomnikiem, aby oddać hołd bohaterom walczącym z hitleryzmem i doprowadzili do upadku hitlerowskich Niemiec - mówił Artur Ostrowski, lider piotrkowskiej Lewicy.


Kwiaty złożono również na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Piotrkowie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Socjalista pobożny ~Socjalista pobożny (Gość)10.05.2021 11:12

A co z cmentarzem naszych współobywateli, naszych Starszych Braci? Z CMENTARZEM ŻYDOWSKIM? Przecież to jest też nasza wspólna tradycja, nasza wspólna historia! Dlaczego nie zajmują się utrzymaniem go, oporządkowaniem i najważniejsze zabezpieczeniem dobrym i solidnym murkiem żadne organizacje żydowskie, ambasada państwa Izrael, organizacje wyznaniowe mojżeszowe i nawet organizację socjalistyczne. Tak! Socjalistyczne! Gdyż są tam groby i pomniki socjalistów izraelskiego pochodzenia. Zresztą dotyczy to zaniedbanie nie tylko cmentarza w Piotrkowie, to dotyczy większości cmentarzy, jakie się jeszcze zachowały po tej narodowej i wyznaniowej społeczności. Będzie ten mój wpis, czy będzie wykasowany, bo jest nie bardzo wygodny.

10


97-300 97-300ranga08.05.2021 22:13

Stop komunie !

74


Prawdziwalewicarozsą ~Prawdziwalewicarozsą (Gość)08.05.2021 16:55

O właśnie Cmentarz Żołnierzy Radzieckich! Na terenie naszego kraju takich cmentarzy jest kilkaset. Chętnie, jak mam okazję, to je odwiedzam. Ponieważ Rosja, następnie ZSRR zamieszkuje i zamieszkiwało minimum 120 narodów i ludów to nazwiska tam są różnorodne. Rosja czasów carskich, jako imperialistyczne państwo kolonialne, poszło na wschód kontynentu Euroazji i podbiło około, minimum 20 państw, w związku z tym oprócz Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, Polaków, Azerów, Ormian, Gruzinów...., to w Armii Rosyjskiej i następnie bolszewickiej/sowieckiej Armii Czerwonej służyło i walczyło wiele narodów i ras. Po 1989 roku co poniektóre z tych, państwa odzyskały niepodległość, od Rosji/ZSRR. Czy ambasady, w tym ambasada Rosji, są zainteresowane i zaangażowane i dbają o cmentarze, gdzie spoczywają ich RODACY, ich PRZODKOWIE. Nawiedzając te cmentarze, modląc się za dusze zabitych, najczęściej bardzo młodych ludzi i zapalając świeczkę, zawsze jestem wściekły, jak te cmentarze są bardzo zaniedbane, brudne, zaśmiecone i zdewastowane. Czy tylko, w ramach międzynarodowych umów obustronnych, w naszym kraju, POLSKIE PAŃSTWO, ma o nie dbać? Czy państwa, ich dyplomatyczne przedstawicielstwa powinny być również w to zaangażowane? Jak to jest? I na koniec CZY LEWACTWO z P-wa Tryb. dba, sprząta i czyści cmentarz na Rakowskiej? Powinna tak robić przynajmniej kilka razy do roku; na 17 września, chyba wiadomo dlaczego?, 1 i 2 listopada, tzw. "wyzwolenie" Piotrkowa, 8 i 9 mają; czy tak robi? Proszę Redaktorów, aby przeszli się tam z aparatem foto i porobili zdjęcia, to się mocno zdziwią, jaki jest stan tego cmentarza. Albo powinno być tak, że dba się o te cmentarze przez państwo nasze, z wzajemnością, dla grobów naszych Rodaków i Obywateli poległych, zamordowanych czy zabitych, albo szczątki tych żołnierzy, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, państwowym i honorowym, przeniesione, są do państw ich pochodzenia narodowego. To jest wyraz naszego człowieczeństwa i szacunku. Albo, albo.... Innego rozwiązania nie ma. O ile się nie mylę, tak postąpiono, na początku lat 90 ubiegłego wieku, ze zwłokami żołnierzy niemieckich. Pozdrowienia. Kłaniam się. Lenin wiecznie żywy i idea Marxa/Engelsa w nim!!! I jeszcze jedno, czy aby na pewno, Tysiącletana NarodowoSOCJALISTYCZNA III Rzesza Niemiecka kapitulację podpisała w Berlinie, jak twierdzi nauczyciel historii, były poseł Ostrowski??? Upewniam się czy mówi prawdę i czy może z taką wiedzą uczyć nasze dzieci i młodzież historii????

65


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga08.05.2021 14:29

Wyklęty powstań ludu... hehehe.

97


Duuuuuusst ~Duuuuuusst (Gość)09.05.2021 06:56

Jedna Pani ze zdjęcia, zarządziła już klubem aa na zamorowej tak wspaniale że po klubie śladu nie ma ludzie pamiętają... A niektórzy już w grobach

40


Łoskar ~Łoskar (Gość)09.05.2021 02:07

A towarzysz od podpasek był?

30


Ggg ~Ggg (Gość)08.05.2021 23:30

Oni jak zwykle musi być czerwono bo to barwy Komuny, wlasnue czy oni kiedykolwiek posprzątali groby swoich towarzyszy? Ostrowski się kiedyś wziął za szczotkę? Święto Wyzwolenia dlatego lewica wychodzi z nory...same młode osoby czyli ostatni towarzysze,precz z Komuną! Do roboty a nie pod krawat!I mącić w głowach

42


fakty ~fakty (Gość)08.05.2021 17:49

Dzięki lewicy PiS zyskał znacznie więcej niż obiecywał swoim wyborcom i utrzymał się przy władzy.

72


Mi ~Mi (Gość)08.05.2021 16:45

Kobiety na traktory a towarzysze będą towarzyszom rozdawać talony na auta

33


Jan Kowalski ~Jan Kowalski (Gość)08.05.2021 16:42

Lewica to chyba świętuje 9 maja

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat