Ponad 60 uczniów z piotrkowskich szkół wzięło udział w biciu rekordu w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W Szkole Podstawowej nr 3 młodzi piotrkowianie przyłączyli się do Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
Jaki mają patent na długie, wspólne życie? Przede wszystkim cierpliwość i zrozumienie. W Woli Krzysztoporskiej uroczyście świętowano jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego par z terenu gminy.
Kolejny raz podjęto próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji. We wtorek w Szkole Podstawowej nr 3 piotrkowscy uczniowie przyłączyli się do Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Uczyli się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, potem wspólnie przez 30 minut wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową.
Jak co roku Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim, działający przy Stowarzyszeniu Eurocentrum, organizuje obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
W Polsce spada liczba zawieranych małżeństw - wynika z danych GUS. Czy ten trend widoczny jest także w Piotrkowie?
Złote gody to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Taki jubileusz obchodziły w sobotę 23 czerwca pary z gminy Grabica.
Piotrkowscy gimnazjaliści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. Ponadto bili rekord w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca będzie obchodzony 16 października także w Piotrkowie. Uczniowie gimnazjów nauczą się udzielania pierwszej pomocy, a szczególnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
„Dziękuję Ci żono - mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe” – tak po 50 latach wspólnego życia dziękowali sobie małżonkowie z terenu gminy Wola Krzysztoporska, którzy 15 grudnia odebrali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w piotrkowskim Gimnazjum nr 3 uczniowie uczestniczyli w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji serca, którą prowadzili przez 30 minut.