Artykuły do tagu: Rozwód

Rozwód a kredyt hipoteczny
W chwilą zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy małżonkami powstaje wspólność majątkowa, obejmująca między innymi zobowiązania kredytowe. Gdy natomiast małżeństwo dobiega końca, pojawia się kwestia podziału wspólnego zobowiązania – kredytu hipotecznego. Rozwód nie tylko kończy związek emocjonalny, ale także rodzi konieczność reorganizacji finansów. Przeczytaj, jak rozwód wpływa na zobowiązania hipoteczne.
Dziecko a rozwód rodziców
Rozwód. Czego doświadczają dzieci podczas rozstania rodziców? Jakie emocje im towarzyszą? Jakiego wsparcia potrzebują? Na pytania odpowiada dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, właściciel Wolmed Sp. z o.o. w Dubiu k. Bełchatowa.
22.09.2018 01:20
Lepiej na kocią łapę?
Coraz rzadziej decydujemy się na zawarcie związku małżeńskiego, a liczba rozwodów stale wzrasta. Prognozy nie są optymistyczne - w najbliższym dziesięcioleciu liczba nowo zawartych małżeństw może się zmniejszyć nawet o 25%. Sprawdziliśmy, czy taka tendencja istnieje również w Piotrkowie.
W Piotrkowie spada liczba małżeństw
W Polsce spada liczba zawieranych małżeństw - wynika z danych GUS. Czy ten trend widoczny jest także w Piotrkowie?
Moi rodzice się rozwiedli, jestem DDR
Kiedy rodzice Tomka brali rozwód, on czuł, że dla nich nie istnieje. W życiu Pauliny rozwód jako formalność nie miał znaczenia, bo rodzice i tak nie mieszkali razem od roku.
Kobieta starsza o 20 lat od męża, mężczyzna o 27 lat od żony – to największe różnice wieku między małżonkami w Piotrkowie w 2010 roku. Do tego dochodzą urodzeni Gniewomir czy Laila. W związku z tym, iż końca dobiegł kolejny rok, prezentujemy, jak miały się w naszym mieście małżeństwa, urodzenia, rozwody, itp.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat