30 uczestników z 20 szkół zawodowych o profilu budowlanym z całej Polski walczyło przez trzy dni o “Złotą Kielnię”. Turniej odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie.
Michał Lewandowski, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie, został wybrany przez Kuratorium Oświaty w Łodzi najlepszym gimnazjalistą województwa łódzkiego.
Po języku polskim i historii przyszedł czas na matematykę i przyrodę. Dzisiaj gimnazjaliści przystąpili do drugiej części egzaminu kończącego szkołę.
1926 uczniów trzecich klas z piotrkowskich gimnazjów (z Piotrkowa i powiatu) przystąpiło we wtorek (punktualnie o 9.00 rano) do egzaminu końcowego.
We wtorek we wszystkich szkołach podstawowych odbył się egzamin dla uczniów kończących szkołę podstawową.
Dyskusja o konieczności przeniesienia siedziby IV LO, a także nieśmiałe zapowiedzi władz samorządowych dotyczące konieczności rychłej likwidacji niektórych szkół, skłoniły nas do przyjrzenia się bliżej finansowaniu piotrkowskiej oświaty.
- Młodzież spędza w szkole nawet 10 godzin lekcyjnych dziennie. Uczniowie są przemęczeni, co odbija się zarówno na frekwencji, jak i na wynikach w nauce. Po co to wszystko? Aby znajomi pani dyrektor mogli mieć pracę...
Po kilku latach na radomszczańskie ulice powrócili tzw. „przeprowadzacze”, czyli osoby, które uczniom pomagają przejść przez ruchliwe ulice.
U 12-letniego Kacpra lekarze zdiagnozowali raka kolana. Chłopiec grał w koszykówkę i razem z drużyną walczył o sukcesy, teraz walczy z chorobą.
Przyjęcie sześciolatków do szkół to zmiany nie tylko na poziomie dydaktycznym, ale również odpowiednia reorganizacja pomieszczeń lekcyjnych. To wielkie wyzwanie dla dyrektorów, którzy muszą poszukiwać rozwiązań na miarę współczesnej szkoły. Jak tym wymogom próbuje sprostać Robert Bednarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Piotrkowie?