Zewnętrzna siłownia, chodnik, a może fragment ulicy? Już niedługo piotrkowianie sami będą mogli zdecydować, na co wydadzą budżetowe pieniądze. Oczywiście nie całe. Na razie 1 mln 200 tys. zł. Od czerwca będzie można składać wnioski z pomysłami, jakie chcielibyśmy zrealizować w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. 30 kwietnia piotrkowscy radni przyjęli uchwałę w tej sprawie.
Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim od 1 września 2014 r. nosić będzie imię Polskich Olimpijczyków.
Niższe stawki za odbiór odpadów komunalnych dla piotrkowian najprawdopodobniej zaczną obowiązywać dopiero od lutego.
Nadal płacimy za śmieci na dotychczasowych zasadach. Choć na ostatniej sesji piotrkowscy radni podjęli uchwałę w sprawie obniżek, to jeszcze nie wiadomo, kiedy wejdzie ona w życie.
Niektóre gminy powiatu piotrkowskiego same zadbają o zimowe utrzymanie ulic gminnych i powiatowych. W zamian konserwacja i naprawa dróg gminnych i powiatowych znajdujących się na terenie tych gmin zostanie sfinansowana z budżetu powiatowego.
W środę (30 października) piotrkowscy radni zadecydowali o cenie za odbiór śmieci w przyszłym roku.
Próba podjęcia uchwały w sprawie niższych stawek za śmieci podjęta została podczas ostatniej sesji Rady Miasta 26 czerwca. Nie udało się, projekt Tomasza Sokalskiego nie został decyzją większości wprowadzony do porządku obrad. Prezydent obiecał, że nowa uchwała (z niższymi stawkami za odbiór odpadów) pojawi się najprawdopodobniej podczas sesji we wrześniu.
Czy uchwalona stawka za odbiór śmieci w Piotrkowie będzie wyższa od rzeczywistego kosztu usługi?
Lecha i Marii Kaczyńskich jedno, Zygmunta Zaremby drugie - takie imiona mają nosić bliźniacze ronda w Piotrkowie.
Po upływie niespełna miesiąca, kiedy to piotrkowscy radni podjęli decyzje o sposobie naliczania i wysokości stawek za wywóz śmieci trzeba uchwały podjąć ponownie.