Kilku dawnych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oburza się, że ich wizerunki znalazły się na wystawie "Twarze piotrkowskiej bezpieki" zorganizowanej przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Są to osoby, o które oryginalną ekspozycję przygotowaną przez IPN, uzupełniła dyrekcja Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Jeden z byłych esbeków zapowiedział organizatorom wystawy, że złoży przeciwko nim pozew do sądu. Uważa, że bez-prawnie wykorzystano jego wizerunek, umieszczając go obok innych funkcjonariuszy z kierownictwa UB i SB, podczas gdy on był odpowiedzialny za przestępstwa gospodarcze.
Miało być ozdobą piotrkowskiej Resursy Rzemieślniczej. Od lat jest jednak „schowane” przed oczami ciekawskich. Jego odsłonięcie było jednym z największych, jeśli nie największym, świętem w dziejach Piotrkowa. W latach PRL-u ówczesna władza pozbawiła je... tożsamości.
Przed radiowym mikrofonem stanęli 53 lata wcześniej, nim w Piotrkowie powstała lokalna rozgłośnia. Byli pierwszymi piotrkowianami grającymi na żywo koncert, który mogła usłyszeć cała centralna Polska. Ich wizyta w Polskim Radiu trwała niespełna godzinę...
Jedni uważają, że to poznawanie własnej historii i kolejna próba rozliczenia się z jej ciemnymi zakamarkami. Według innych, to rozgrzebywanie zabliźnionych już ran i zajmowanie przeszłością, gdy ważna jest przyszłość. Mieszkańcy miasta od kilku dni mogą oglądać wystawę „Twarze piotrkowskiej bezpieki”. Tylko po co?
Lokomotywa spalinowa Lyd 2 oraz węglarka dwuosiowa, pozostałe po piotrkowskiej kolejce wąskotorowej, w weekend odjechały z Piotrkowa do Jędrzejowa. A dokładnie do Stowarzyszenia Sympatyków Zabytkowej Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej, gdzie zgodnie z umową trafia tabor ponad stuletniej wąskotorówki Piotrków - Sulejów.
Będzie szybciej i bezpieczniej, a każdy mieszkaniec jednym telefonem będzie mógł sprawdzić, gdzie znajduje się wysłana paczka. Oddział Rejonowy Poczty Polskiej w Piotrkowie zamierza w kwietniu wprowadzić elektroniczny system monitoringu paczek.
Sylwia Klass została nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie. Zastąpiła na tym stanowisku Mirosława Jacka Gretkę, który przeszedł na emeryturę.
Pasażerowie czekający na remont piotrkowskiego dworca PKP muszą uzbroić się w cierpliwość, bo już wiadomo, że w tym roku pieniędzy na modernizację nie będzie.
Jeden z odcinków programu o tuningu powstawał w Piotrkowie.
Piotrków nie doczekał się nigdy znaczka pocztowego z własnym wizerunkiem. W ubiegłym roku Poczta Polska złożyła piotrkowskiemu magistratowi propozycję emisji takiego znaczka. Niestety projekt niewiele miał wspólnego z naszym miastem, więc został odrzucony. Jeśli jednak miejskie władze zdecydowałyby się na taką formę promocji, mają czas na złożenie oferty do 30 czerwca. Co mogłoby widnieć na piotrkowskim znaczku pocztowym?