Na terenie gminy Aleksandrów 26 stycznia (sobota) odbędą się obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Organizatorami są: gmina Aleksandrów, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Żarnowie oraz SKKT – PTTK działający przy Szkole Podstawowej w Skotnikach.
22 stycznia br., dokładnie w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, delegacja władz Tomaszowa Mazowieckiego na czele z prezydentem Rafałem Zagozdonem złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze przy Obelisku wzniesionym w „Hołdzie Uczestnikom Powstań Narodowych: Listopadowego 1830 roku i Styczniowego 1863 roku”.
Pięciu kandydatów ubiega się o funkcję dyrektora Powiatowej Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Piotrkowie.
W środę 23 stycznia w kościele OO. Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się uroczystości upamiętniające 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Pamięć pięciu poległych powstańców z 1863 roku uczczą władze gminy Łęki Szlacheckie.
Bój o wyzwolenie Piotrkowa rozpoczęło w nocy, 17 stycznia 1945 roku demonstracyjne uderzenie części oddziału płk. Jakubowskiego od strony południowej miasta. Jednak główne siły skierowano na uderzenie przez obejście Piotrkowa od strony wschodniej i zachodniej.
Dyskusja o fotoradarach rozgorzała na nowo po ogłoszeniu projektu Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Motorowerzysta został ranny w zderzeniu z samochodem. Do wypadku doszło na jednym z bełchatowskich skrzyżowań. Policjanci badają okoliczności zdarzenia.
Czy z parkanu Klasztoru Franciszkanów w Radomsku znikną reklamy? Chce tego radna Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ewa Drzazga. Wniosek w tej sprawie złożyła na sesji rady miasta. Reklamy umieszczono, by zebrać pieniądze na remont sypiącego się klasztornego ogrodzenia.
Jarosław Brózda zrezygnował z funkcji dyrektora Powiatowej Poradni Pedagogiczno - Psychologiczne, która pierwszego stycznia rozpoczęła działalność na terenie powiatu piotrkowskiego.