11 maja (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Czytelni MBP odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem.
Kiedyś w pochodach uczestniczyły tłumy. Kilkadziesiąt lat temu przygotowania do Święta Pracy trwały kilka miesięcy, a tuż przed 1 Maja myło się ulice. Swój pierwszy pochód pierwszomajowy wspominał dziś na antenie Strefy FM Antoni Sokalski, były prezydent Piotrkowa (1976 - 81), człowiek związany z lewicą.
W tym roku obchodzić będziemy 100. rocznicę pierwszych wolnych obchodów Konstytucji 3 Maja w Piotrkowie. Z tej okazji Fundacja „Christiani”, Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz dziekan dekanatu piotrkowskiego ks. Andrzej Chycki zapraszają mieszkańców miasta, jak również młodzież starszych klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych na konferencję historyczną „Piotrków – 3 Maja 1915”.
W piątek (1 maja) o godzinie 11.00 na parkingu oraz drogach dojazdowych do Brico i InterMarche (Al. Sikorskiego) odbędzie się Konkurs Zręczności Kierowców.
Upamiętniając 72. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, gimnazjaliści z Wolborza przyłączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”.
11 kwietnia weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Za zaparkowanie – bez uprawnień - na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej zapłacimy mandat karny w wysokości 800 zł.
Dwukrotnie burzona i odbudowana, pokaleczona pociskami we wrześniu 1939 roku, kryje w swym wnętrzu sześć kondygnacji, trzy dzwony i mechanizm zegarowy. Czworoboczna, podparta dwiema potężnymi przyporami na narożnikach, pełniła kiedyś funkcję obronną. Dziś jej hełm pokryty miedzianą blachą, upodobały sobie gołębie. Bernardyńska wieża – wszyscy znamy jej wygląd z zewnątrz, postanowiliśmy więc sprawdzić jak prezentuje się od wewnątrz...
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego przychylił się do prośby Pawła Banaszka (dyrektora Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie) o rozwiązaniu z nim umowy o pracę.
We wtorek w piotrkowskim Muzeum odbył się pokaz "Moda przez wieki", którego pomysłodawcą oraz organizatorem był Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK.
Oficjalnie profesją tą zajmowało się niewiele ponad 60 zarejestrowanych kobiet. W rzeczywistości spora liczba mieszkanek Piotrkowa trudniła się tym zajęciem w ukryciu. Do prostytucji zmuszała je głównie bieda. Jeden z legalnie działających, koncesjonowanych piotrkowskich domów publicznych mieścił się przy ulicy Krakowskiej 16…