Ireneusz Czop, znany aktor filmowy i teatralny odwiedził dziś (16 kwietnia) Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie. Spotkanie z aktorem odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.
W Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy uroczyście obchodzono 75 rocznicę zbrodni katyńskiej.
Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie zaprasza na kolejne „Spotkanie z aktorem”. To cykliczna impreza organizowana w ramach obchodu Międzynarodowego Dnia Teatru.
W niedzielę w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie (szpital przy ul. Roosevelta) zmarł gen. Stanisław Burza – Karliński. Miał 94 lata.
Okno, którego tak naprawdę nie ma, organy, które są tylko iluzją czy malarz, który nie jest tym, za którego go brano. Czym potrafi zaskoczyć najcenniejszy piotrkowski zabytek patrzącego nań widza? I gdzie szukać na dwuwymiarowej powierzchni jezuickiej polichromii trójwymiarowych zagadek, które powstały 268 lat temu i wciąż „oszukują” oczy tych, którzy nań patrzą?
Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 15.50 w pobliżu torowiska w Rozprzy.
W weekend będzie ciepło, ale w przyszłym tygodniu mogą pojawić się burze. O tym, jaka pogoda czeka nas podczas najbliższych dni mówił na antenie Strefy FM Zdzisław Cyganiak, obserwator przyrody.
Zmiany w zarządzie Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie. Paweł Banaszek zrezygnował z funkcji dyrektora placówki.
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza w najbliższą sobotę (11 kwietnia) o godz. 15.00 na zwiedzanie budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, dawnego Kolegium Jezuickiego.
Gdy mówimy Manufaktura Piotrkowska zazwyczaj mamy na myśli okazały, odnowiony kilka lat temu, czterokondygnacyjny budynek przy ulicy Sulejowskiej 45. W rzeczywistości miano to odnosi się nie tylko do czerwono-ceglanego gmachu. Wszak pierwsza była cegielnia i tkalnia. Do majątku piotrkowskiej manufaktury zaliczał się również staw Bugaj, drewniana wieża ciśnień oraz kilka fabrykanckich domów. Jak dokładnie wyglądały początki bawełnianego biznesu nad Strawą?