Najpewniej dopiero 20 listopada zostaną otwarte oferty na projekty i budowę łódzkiego fragmentu autostrady A1, czyli łącznie czterech odcinków, od Tuszyna aż do granicy z województwem śląskim.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy „Pierwsza linia”, której autorami są: Agata Czeremuszkin, Andrzej Hoffman, Anna Sieradzka, Artur Chrzanowski, Bartek Jarmoliński, Hanna Ilczyszyn, Hieronim Szczur, Julia Kurek, Mariusz „Marchewa” Marchlewicz, Paweł Łyjak, Piotr Kotlicki, Tomek Komorowski, Zbigniew Nowicki.
Kiedy i czy w ogóle piotrkowska hala Relaks zostanie przebudowana? To pytanie zadają sobie od lat nie tylko nasi sportowcy i klubowi działacze, ale przede wszystkim kibice. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta dyskutowano nad zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta. Okazuje się, że na zadanie „przebudowa hali Relaks” zaplanowano w 2018 roku 630 tys. zł. - Chciałabym wiedzieć, na co konkretnie zostaną wydane te pieniądze. Czy mamy jakieś dofinansowanie na ten cel? - pytała radna Marlena Wężyk-Głowacka.
Kwesta stała się już tradycją. Pierwszą zorganizowano w 2012 r. i od tej pory w Dniu Wszystkich Świętych przy trzech bramach moszczenickiego cmentarza pojawiają się wolontariusze z puszkami.
Małgorzata Pingot i Laura Piekarska to kobiety, które współorganizują protesty organizowanych w Piotrkowie w związku z sytuacją w kraju. O swoich działaniach mówiły w programie O TYM SIĘ MÓWI na antenie Radia Strefa FM.
Piotrkowianie odwiedzają groby swoich bliskich, a przy bramach wejściowych można spotkać kwestujących na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków, które znajdują się na piotrkowskich Powązkach.
Dzielnicowi zatrzymali 32-latka, który ukradł skórzaną kurtkę i parasol ze szpitalnej poczekalni. Kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu.
Warsztaty fotografii przyrodniczej, malarstwa oraz gobelinu artystycznego składały się na program plenerów artystycznych organizowanych we wrześniu i październiku przez Łódzki Dom Kultury, we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, w ramach projektu „Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+”. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
Z roku na rok powietrze, którym codziennie oddychamy, jest coraz gorszej jakości. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko regionów Polski silnie uprzemysłowionych i wielkich miast. Coraz gorszej jakości jest bowiem także powietrze w małych miasteczkach, a nawet na wsiach. Jest to więc globalny problem, z którym należy skutecznie walczyć. Jakie regiony Polski charakteryzują się najbardziej zanieczyszczonym powietrzem?
Kwesta organizowana jest od wielu lat. W tym roku będzie to jednodniowa zbiórka. 1 listopada na terenie cmentarza w Moszczenicy kwestować będą wolontariusze. Każdy z nich będzie miał puszkę oznaczoną logo organizatora oraz specjalny identyfikator.