W marcu i kwietniu w poradniach okulistycznych Szpitala im. Kopernika w Piotrkowie oraz Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, przeprowadzane będą badania profilaktyczne w kierunku wykrywania jaskry. To kolejna akcja bezpłatnych badań, jakie organizuje w swoich szpitalach Urząd Marszałkowski.
W sobotnie popołudnie pełniący obowiązki zastępcy dyżurnego opoczyńskiej policji mł. asp. Radosław Rudzki udzielił telefonicznych instrukcji rodzicom 1,5-rocznej dziewczynki, która wg przekazu zrozpaczonej matki przestała oddychać.
56-letnia kobieta została ranna w wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Piotrkowie.
Błyskawiczna i fachowa pomoc policjanta uratowała półtorarocznego chłopca. Funkcjonariusz telefonicznie instruował rodziców, jak przywrócić oddech dziecku.
Od początku lutego Oddział Ginekologiczno-Położniczy w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie przeszedł kolejne zmiany. Telewizory w każdej sali, węzeł sanitarny i rozsuwane drzwi. Kobiety będą rodzić w bardziej komfortowych warunkach.
Sześć osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło rano między Rzeczycą a Inowłodzem.
W Tomaszowskim szpitalu pacjenci będą krócej czekać na wolne łózka.
Blisko 800 tysięcy złotych w ostatnich latach dla szpitala w Bełchatowie przekazało tamtejsze starostwo powiatowe. - Pomimo że jednostką prowadzącą szpital jest Urząd Marszałkowski, starostwo nie szczędzi grosza dla naszej placówki - powiedział Mirosław Leszczyński, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im Jana Pawła II w Bełchatowie.
W jednym z mieszkań na parterze kamienicy prawdopodobnie ktoś zaprószył ogień.
W Piotrkowie przy ul. Próchnika osiem osób zatruło się tlenkiem węgla. Wśród poszkodowanych jest czwórka dzieci (1,5 miesięczny chłopiec i trzy dziewczynki w wieku 6, 7 i 14 lat). Poziom tlenku węgla w mieszkaniu czterokrotnie przekraczał dopuszczalne normy. Do rodziny z Piotrkowa przyjechały na ferie dzieci z Warszawy i to między innymi one trafiły pod obserwację lekarzy.