Pożary lasów w naszym regionie. Samolot gaśniczy w akcji

Strefa FM Piątek, 17 maja 20243
Stacjonujący na piotrkowskim lotnisku samolot gaśniczy Dromader został użyty do gaszenia pożaru lasu w powiecie opoczyńskim. Także strażacy mieli w piątek sporo pracy przy pożarach lasów i łąk.

Ładuję galerię...

W całym województwie łódzkim obowiązuje trzeci (najwyższy) stopień zagrożenia pożarowego w lasach. W piątek strażacy odnotowali wiele zdarzeń dotyczących pożarów lasów, łąk i torfowisk. Między innymi dwa zdarzenia miały miejsce na terenie powiatu piotrkowskiego, a dokładnie na terenie gmin Ręczno i Wola Krzysztoporska. Dodatkowo występujący w naszym regionie silny wiatr niestety sprzyja szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia.

 

 

Z kolei do gaszenia pożaru lasu na terenie powiatu opoczyńskiego użyto samolotu gaśniczego Dromader, który stacjonuje na terenie piotrkowskiego lotniska. Jest to bardzo skuteczny środek w walce z pożarami lasów. Dysponentem samolotu są Lasy Państwowe, które czuwają nad bezpieczeństwem pożarowym lasów. Za sterami maszyny stacjonującej w Piotrkowie zasiada pilot Waldemar Wegner z Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Na piotrkowskim lotnisku jest samolot gaśniczy Dromader, który stoi w pogotowiu. Jest zazwyczaj zatankowany tysiącem litrów wody. Jeśli chodzi o Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi i inne nadleśnictwa, jesteśmy bardzo wyczuleni, ponieważ las płonie bardzo szybko - mówi Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków.

 

Leśnicy i strażacy apelują, aby nie używać w lesie otwartego ognia ani nie palić papierosów.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pilottt ~Pilottt (Gość)17.05.2024 18:50

Ten samolot ma chyba z 10 lat

02


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat