Na terenie gminy Aleksandrów 26 stycznia (sobota) odbędą się obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
Na terenie gminy Aleksandrów 26 stycznia (sobota) odbędą się obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Organizatorami są: gmina Aleksandrów, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Żarnowie oraz SKKT – PTTK działający przy Szkole Podstawowej w Skotnikach.
22 stycznia br., dokładnie w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, delegacja władz Tomaszowa Mazowieckiego na czele z prezydentem Rafałem Zagozdonem złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze przy Obelisku wzniesionym w „Hołdzie Uczestnikom Powstań Narodowych: Listopadowego 1830 roku i Styczniowego 1863 roku”.
Z okazji 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego przypominamy artykuł opisujący jego wpływ na życie i historię miasta. W Piotrkowie ten niepodległościowy zryw, zwłaszcza jego upadek, zapisał się aresztowaniami, kasacją zakonu bernardynów, politycznym więzieniem zwanym cytadelą oraz krwawymi egzekucjami.
W środę 23 stycznia w kościele OO. Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się uroczystości upamiętniające 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Pamięć pięciu poległych powstańców z 1863 roku uczczą władze gminy Łęki Szlacheckie.
Godzina milicyjna, internowania i ograniczony dostęp do mediów - tak wyglądała polska rzeczywistość od 13 grudnia 1981 do 22 lipca 1983 roku.
Jaki jest stan sieci gazowniczej w Piotrkowie? Okazuje się, że wbrew pozorom całkiem dobry. W prawdzie awarie zdarzają się, ale są dość szybko usuwane. W ostatnim czasie taka właśnie awaria, pozbawiła gazu mieszkańców aż dziesięciu bloków przy ulicy Kostromskiej.
Dziś piotrkowski magistrat przeprowadzał ćwiczenie obronne pod kryptonimem „Przeprowadzka 2012 ".
Punktualnie o godzinie 17.00 w Piotrkowie uczczono 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Hołd powstańcom Warszawy oraz Polskiemu Państwu Podziemnemu złożyli także przedstawiciele władz Piotrkowa.