Artykuły do tagu: stan

Stan Wojenny na zawsze zmienił życie wielu Polaków. W 30 rocznicę jego wybuchu należy oddać hołd tym, którzy walczyli wówczas o wolność.
Chcesz się zatrzymać – zapłać 5 groszy
Miasto wprowadza kolejne opłaty. 5 groszy za zatrzymanie się na miejskim przystanku. Choć nową opłatą w mieście obciążeni zostaną przewoźnicy (emzetki, minibusy itd.), jednak nas - mieszkańców fiskalizm urzędników też może dotknąć.
25.09.2011 12:47
Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, stał się Piotrków Trybunalski znanym ośrodkiem produkcji instrumentów muzycznych, (skrzypiec, altówek, wiolonczeli, fisharmonii, organów kościelnych oraz akordeonów)o czym wie - jak sądzę - tylko garstka mieszkańców tego miasta. Słynny lutnik Aleksander Januszek (o którym pisałem tydzień temu) produkował doskonałe, cenione w całej Europie skrzypce, wiolonczele i altówki.
PSL tworzy listy. Ozga pierwsza, Mazur drugi
Krystyna Ozga, wicewojewoda łódzki na pierwszym miejscu listy do Sejmu a Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego na drugim - to ustalenia spotkania działaczy okręgu piotrkowskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Opocznie. Niespodzianką jest dopiero czwarte miejsce posła Stanisława Witaszczyka.
To z pewnością dobra informacja dla wszystkich dojeżdżających do cmentarza autobusami komunikacji miejskiej.
Od 7 lat proszą o budowę zatok autobusowych
"Mieszkańcy Osiedla Słowackiego Północ-Południe strona zachodnia zgłaszają czwartą interwencję do Pana Prezydenta w sprawie budowy zatok autobusowych na przystanku MZK na ulicy Słowackiego 160/162..." - to fragment listu, który trafił do Urzędu Miasta. Okazuje się, że mieszkańcy, chcąc zadbać o porządek i bezpieczeństwo na ulicy, od 7 lat proszą o budowę zatok autobusowych. Jak dotąd bezskutecznie.
Stan wojenny - kolejna rocznica
Jak wielu młodych Polaków 13 grudnia 1981 roku rano marzyłem tylko o jednym: obejrzeniu Teleranka. A tu niespodzianka: typowy telewizyjny „śnieg”. Rodzice tak samo zaskoczeni jak ja, włączamy więc radio. I dopiero z niego dowiedzieliśmy się co się stało. Nie za bardzo docierało to do mnie to co usłyszałem: stan wojenny. Było zupełnie obce, choć jeden człon – wojna – brzmiał niezwykle groźnie.
180 lat później. Analiza przegranej
Wszystkie polskie powstania XIX wieku zakończyły się klęskami. Zarówno w 1848 jak i 1863 roku szans na wygraną nie było. Na sukces mogliśmy liczyć w 1830 i 1831 roku. Niestety to Rosjanie byli górą? Dlaczego mimo olbrzymich szans nie uzyskaliśmy wówczas pełnej niepodległości? Na portalu ePiotrkow.pl analiza zdarzeń sprzed lat.
50-letni piotrkowianin wyładowywał swoją frustrację na przystanku przy Alejach Cmentarnych.
W niedzielę (1 sierpnia) przypada 66. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat