10 kwietnia na cmentarzu w Spale rozpoczęły się uroczyste obchody upamiętniające śp. generała broni Tadeusza Buka oraz ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Piotrkowianie, państwo Jadwiga i Józef Gurdziołek, są małżeństwem od 1944 roku.W tym roku obchodzą tzw. „Kamienne Gody”.
W piątek w Gimnazjum w Sulejowie rozegrano Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych z okazji 69. rocznicy wyzwolenia Sulejowa.
W sobotę (18 stycznia) przypada 69. rocznica wyzwolenia Piotrkowa Trybunalskiego z rąk okupantów hitlerowskich. Z tej okazji w samo południe przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz organizacji i stowarzyszeń złożyli kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Walk za Polskę i Lud 1939-1945 przy placu Niepodległości.
Dzisiaj 32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W Piotrkowie rocznicowe uroczystości przygotowują przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych oraz Instytutu Historii piotrkowskiej filii UJK.
W Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie trwają przygotowania do 50-lecia powstania szkoły przy ul. Broniewskiego 5.
Zgodnie z zapowiedziami, w czwartek, 26 września, o godzinie 14.00 na Nowym Cmentarzu odbyła się skromna uroczystość upamiętniająca kolejną rocznicę tragicznej śmierci Eugeniusza Szykley’a, węgierskiego pilota-konstruktora.
Ta tragedia rozegrała się w ciągu kilkunastu sekund. Spadając z wysokości dwóch tysięcy metrów Węgier nie miał szans przeżyć zderzenia z ziemią. Zginął na oczach tłumu piotrkowian.
65 osób - w tym 4 z naszego regionu – zginęło w największej w historii Polski katastrofie kolejowej do której doszło 33 lata temu, 19 sierpnia 1980 roku na odcinku Otłoczyn – Brzoza Toruńska.
796 skoków przez skakankę w czasie nie dłuższym niż 796 sekund, czyli prawie 13,5 minuty - w taki właśnie sposób piotrkowianie chcą uczcić 796. rocznicę urodzin miasta.