Mundurowi z piotrkowskiej komendy, pełniący służbę na terenie Opoczna, zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie dwóch mężczyzn, jadących vw passatem. Podczas podjętej wobec nich interwencji okazało się, że jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki oraz dowód osobisty pochodzący z przestępstwa.
Aleja 3 Maja, wiodąca do Parku im. ks. J. Poniatowskiego to jedna z bardziej urokliwych piotrkowskich ulic. Została tak nazwana dla uczczenia 198. rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. O jej dziejach od czasów, kiedy była główną i najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta i nosiła nazwę Alei Aleksandryjskiej oraz piotrkowianach zaangażowanych w tworzenie pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, przeczytacie w książce Pawła Kendry "Znam takie miejsca… Gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego”.
Po raz 229. obchodzimy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do jej dziedzictwa odwoływały się kolejne pokolenia Polaków walczących o niepodległość i do dziś obok 11. listopada jest najważniejszym świętem patriotycznym w kraju. O znaczeniu pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, okolicznościach jej przegłosowania oraz osobach związanych z Piotrkowem i zaangażowanych w jej powstanie mówią piotrkowscy historycy.
W obliczu panującej pandemii, okolicznościowa naklejka z 1915 roku ma symbolicznie połączyć piotrkowian podczas tegorocznych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do udostępniania grafiki, będącej hołdem dla pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, zaprasza piotrkowski Urząd Miasta. Jej autorem jest piotrkowianin, który zmarł w wyniku szerzącej się wówczas epidemii.
W wieku zaledwie 19 lat, Klaudia Sima, tegoroczna absolwentka ZSP nr 2 w Piotrkowie, czyli popularnej Piomy wydała swoją pierwszą książkę. "I że cię nie opuszczę" to powieść obyczajowa osadzona w brutalnych realiach II Wojny Światowej.
To był jeden z najtragiczniejszych wypadków samolotowych jaki miał miejsce na piotrkowskim lotnisku. Jego ofiarami byli instruktorka Anna Kaczyńska i jej uczeń Marian Herman. Zawinił przypadek i brak jednolitych przepisów dotyczących tłumaczeń instrukcji obsługi silnika samolotu „Zlin-42M”.
Plus to sieć telefonii komórkowej za którą odpowiada Polkomtel, jeden z najdłużej działających operatorów w kraju. Początki sieci sięgają 1996 roku, a od tego czasu oferta jest systematycznie poszerzana, udoskonalana i unowocześniana, odpowiadając na nowe potrzeby rynku i konsumentów. Z usług Plusa mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy prowadzące działalność na różną skalę. Przedsiębiorcy to ważna grupa klientów tego operatora, dlatego też zadbano o to, by móc zaoferować im wiele korzystnych rozwiązań. Co warto o nich wiedzieć?
Sytuacja placówek medycznych i opiekuńczych na terenie powiatu, spadek wpływów do budżetu starostwa, a także związane z tym propozycje do Tarczy Antykryzysowej 3.0 to główne tematy konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie przez posła PSL Dariusza Klimczaka, starostę Piotra Wojtysiaka oraz przewodniczącego Rady Powiatu Bernarda Matyszewskiego.
O tym fakcie poinformował nas czytelnik portalu, pan Marcin. - An 225 nad Piotrkowem, przelatywał dziś przed 8. Leciał z Lipska do Kijowa - napisał na kontakt@epiotrkow.pl.
W województwie łódzkim jest 19 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 9 z nich dotyczy powiatu piotrkowskiego. Takie informacje przekazały w niedzielę służby wojewody łódzkiego.