Dyrekcja szpitala przy ul. Rakowskiej poinformowała nas, że w placówce nie ma już bakterii legionelli. Przypomnijmy, że wykryto ją podczas badania 6 lutego. Przez ten czas pacjenci nie mogli korzystać z ciepłej wody.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie znów wykryto bakterie legionelli. Co to oznacza dla pacjentów? To, że nie mogą się wykąpać, bo z kranów leci tylko zimna woda.
O termin remontu ulicy Rakowskiej w Piotrkowie pytali radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta (27 listopada). Droga od lat jest w katastrofalnym stanie, ale jej remont zależy od tego, czy miasto pozyska na ten cel zewnętrzne dofinansowanie.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim ograniczono część planowanych zabiegów w dwóch oddziałach. Powodem są poniesione koszty finansowe oraz te przewidywane do końca 2019 roku.
Konsekwencją wyjścia Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie z sieci szpitali jest nie tylko likwidacja interny w tej placówce, ale również znaczne ograniczenie dostępu do nocnej i świątecznej opieki medycznej. Dotąd ponad 160 tysięcy mieszkańców miasta i powiatu mogło liczyć na pomoc pięciu zespołów lekarsko-pielęgniarskich. Teraz zostaną dwa. Czy to wystarczy?
Nadal nie wiadomo, kto od 1 października będzie odpowiadał za piotrkowski oddział położniczo-ginekologiczny. Wtedy minie bowiem trzymiesięczny okres wypowiedzenia, związany z wypowiedzeniem umowy ryczałtowej przez dyrekcję Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Szpital tego dnia „wyjdzie” z tzw. sieci i oddziały, które w jej ramach funkcjonują, zostaną zamknięte, wśród nich m.in. odział położniczo-ginekologiczny. Wydawało się, ze przedstawiciele piotrkowskiego Starostwa Powiatowego i Urzędu Marszałkowskiego doszli w tej sprawie do porozumienia i oddział przejmie szpital przy Rakowskiej, starosta Piotr Wojtysiak podczas piątkowej sesji Rady Powiatu zarzucił jednak wicemarszałkowi Zbigniewowi Ziembie, że kilka dni temu ten zmienił warunki ustalonego wcześniej porozumienia. Za kilka dni radni spotkają się podczas nadzwyczajnej sesji, żeby ponownie zająć się tym tematem.
Przez 2 lata chodziła z metalowym narzędziem w brzuchu, które zaszyto jej podczas operacji wycięcia śledziony. Przedmiot wykryto w piątek w trakcie badania tomograficznego. Teraz pani Andżelika, mieszkanka powiatu piotrkowskiego, przebywa w szpitalu w Bełchatowie, gdzie we wtorek przeprowadzono zabieg usunięcia zacisku.
Na piotrkowskich ulicach widać już pierwsze zniszczenia jezdni w związku ze wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych. Tirów przejeżdżających przez miasto jest coraz więcej, a spowodowane jest to m.in. przebudową "gierkówki" do standardu autostrady.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie przebywa pacjent, który jest nosicielem bakterii New Delhi. Taką informację przekazał nam jeden z czytelników portalu epiotrkow.pl. Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdza, że jedno z przeprowadzonych badań między 8 a 14 lipca miało wynik dodatni, co oznacza wykrycie bakterii New Delhi.
W Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie trwa remont. Prace potrwają do końca czerwca. Koszt modernizacji oddziału to ok. 3 mln zł.