Jak podał w piątek portal tvn24.pl, szpital w Piotrkowie Trybunalskim miał nie przyjąć na oddział 48-letniej pielęgniarki. Kobieta źle się czuła. Była osłabiona i miała duszności. Miała w domu czekać na wynik testu na koronawirusa. Zmarła po dwóch dniach, tuż przed tym jak miała trafić do placówki. Wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 był negatywny, choć - jak przekazał nam rzecznik piotrkowskiego szpitala - nie miało to w tej sprawie żadnego znaczenia, bo gdyby życie pacjentki było zagrożone, zostałaby przyjęta do szpitala natychmiast.
O remoncie ul. Rakowskiej, oraz związanymi z nim korkami, głośno było kilka tygodni temu. Wówczas kierowcy denerwowali się na wydłużony czas przejazdu, a urzędnicy zalecali objazdy. Obecnie przebudowa ta zmierza ku końcowi. Czy w związku z tym sytuacja w tej okolicy poprawiła się znacząco? Specjaliści sprawdzili to.
Decyzją wojewody łódzkiego Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przyjął status II poziomu zabezpieczenia szpitalnego. Oznacza to, że w placówce będą leczeni zakażeni koronawirusem.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że Oddział Kardiologiczny wznawia funkcjonowanie w normalnym trybie.
Drogowcy zakończyli wylewanie wszystkich warstw asfaltu na remontowanym odcinku ulicy Rakowskiej w Piotrkowie. Pozwoli to na upłynnienie ruchu w obu kierunkach. W środę ruch w pełni powrócił na oba pasy.
- W związku z remontem ulicy Rakowskiej, cała północna część miasta jest sparaliżowana. Korki nieraz sięgają ulicy Wyzwolenia, Skłodowskiej-Curie, Ronda Sulejowskiego oraz ulicy Śląskiej, o obwodnicy już nie wspominamy – czytamy w mailu skierowanym do naszej redakcji. Policja twierdzi, że w miare możliwości reaguje. Magistrat apeluje do kierowców spoza Piotrkowa, aby omijali nasze miasto. Wygląda jednak na to, że pomóc może tylko … cierpliwość.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wstrzymano planowane przyjęcia pacjentów na Oddział Urologiczny. Są oni odsyłani do innych placówek medycznych w regionie.
W ostatnich dniach do piotrkowskiego szpitala trafia coraz więcej pacjentów, u których po diagnostyce rozpoznany zostaje COVID-19. Osoby te, po uzyskaniu dodatniego wyniku testu na obecność koronawirusa, przekazywani są do innych szpitali z oddziałem zakaźnym lub w razie wskazań do szpitali wielospecjalistycznych, zgodnie z jesienną strategią walki z pandemią, opracowaną przez Ministerstwo Zdrowia.
Interna w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie nieczynna, u jednego z pacjentów test potwierdził obecność koronawirusa.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wznawia przyjęcia pacjentów na Oddział Kardiologiczny i do Pracowni Hemodynamiki.