Advertisement

Wyremontowane Rondo Sulejowskie rozjeżdżone, Rakowska w fatalnym stanie

Tydzień Trybunalski Niedziela, 28 lipca 20191348455
Na piotrkowskich ulicach widać już pierwsze zniszczenia jezdni w związku ze wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych. Tirów przejeżdżających przez miasto jest coraz więcej, a spowodowane jest to m.in. przebudową "gierkówki" do standardu autostrady.

Ładuję galerię...

Większy ruch pojazdów ciężarowych zauważyli sami mieszkańcy miasta. Zwrócili uwagę na sznur tirów, który nierzadko ciągnie się wzdłuż ulicy Wolborskiej i na notoryczne wymuszanie pierwszeństwa przejazdu m.in. na rondzie Sulejowskim. Piotrkowianie uważają, że na drogach jest bardziej niebezpiecznie. - Na Sulejowskiej czy Jerozolimskiej lecą jeden za drugim, nie mówiąc o zatrzymaniu się na pasach. Dopóki nie uruchomią wiaduktu na Wojska Polskiego, to tak będzie się działo dalej - mówi jeden z mieszkańców Piotrkowa.

 

Policja przeprowadza kontrole, tylko czy to pomoże w rozwiązaniu problemu? - Podjęliśmy działania wspólnie z prezydentem miasta i realizujemy czynności kontrolno-prewencyjne. Od czerwca do początku lipca przeprowadziliśmy cztery takie akcje, które miały na celu sprawdzenie czy wszystkie samochody ciężarowe wjeżdżają do Piotrkowa legalnie. Na 39 skontrolowanych pojazdów, 9 przejeżdżało nielegalnie - mówił na antenie Strefy FM Piotrków mł. insp Krzysztof Mikułowski, komendant miejski policji w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Jednym z efektów nadmiernego ruchu tirów są zniszczenia na rondzie Sulejowskim w Piotrkowie. Jeden z wjazdów na ten obiekt drogowy ma zniszczoną nawierzchnię i pojawiły się tam nierówności. - Chcemy wystąpić do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby problem wzięła na siebie. Bardzo źle wygląda ulica Rakowska, którą również biegnie droga krajowa, jest tak zniszczona, że ledwo da się tamtędy jeździć. GDDKiA deklaruje, że może odpowiadać wyłącznie za drogi, którymi będzie dowozić materiały na budowę, a pozostałe drogi ich nie interesują. Wiem, że kilka samorządów przygotowało uchwały, które pozwoliły wyasygnować pieniądze na naprawy i również Piotrków podejmie podobne działania - mówi Adam Karzewnik, wiceprezydent Piotrkowa.

 

Problem ten sygnalizował już kilka miesięcy temu poseł Grzegorz Lorek. - Miasto musi dokumentować wszystkie zniszczenia. Zwróćmy uwagę na przedłużenie ul. Rakowskiej do S8, która jest już poważnie rozjeżdżona. Oprócz zniszczeń na rondzie Sulejowskim, mamy jeszcze dwa ronda na ul. Śląskiej, rondo na Twardosławickiej. Mamy obietnicę, że GDDKiA wyremontuje odcinek ul. Rakowskiej i pomoże miastu w takim stopniu, by polepszyć stan tych dróg. Trzymam Dyrekcję za słowo i będę pilnować, by te zapowiedzi stały się faktem - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 

A co na to sama Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad? - W warunkach kontraktu, wykonawca ma zinwentaryzować drogi, ma wyznaczyć te, które będą mu służyć do transportu materiałów, musi uzgodnić z zarządcami dróg sposób, w jaki zostaną zrekompensowane powstałe szkody - tłumaczyli przedstawiciele GDDKiA podczas spotkania w Sejmie w sprawie budowy drogi S12.

 


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

swojak ~swojak (Gość)31.10.2019 20:55

Droga Piotrków-Sulejów też się rozsypuje,

10


gość ~gość (Gość)30.07.2019 10:18

Kontrola policji? Kiedy ? Jeżdżę tamtędy naprawdę często i nie widziałem żadnej kontroli od dawna.

40


gość ~gość (Gość)30.07.2019 07:42

Wolborska nie tylko przy rondzie, a ekrany tam gdzie nie ma zabudowy. Tragedia zapraszam na spacer kiedy pada, trudno przejść bez ochlapania przez samochody, ale kierowcy nie mają wyjścia a piesi na spokojne przejście chodnikiem, tylko slalom gdzie rozwalonoom nie mówiąc o Szansie gdzie rozwalono chodnik. A co tam piesi niech sobie radzą

20


07 ~07 (Gość)30.07.2019 00:18

ale, jazda trzy zdjecia jednego fartucha

20


janosik ~janosik (Gość)28.07.2019 10:51

Na Śląskiej to samo już są poobrywane krawężniki tragedia i nie wieżę w to ,że GDDKIA wyremontuje drogę od Wolborskiej do MZK Krakówka oprócz ronda.

101


mieszkaniec krakówki ~mieszkaniec krakówki (Gość)29.07.2019 11:43

Dziennie przez Krakowskie Przedmieście przejeżdża ponad100 tirów .Kto nie wierzy niech policzy.Skręcić do własnego domu graniczy z cudem , ostatnio stałem tak do skrętu do domu i naliczyłem 10 tirów nim wjechałem na posesję

70


gość ~gość (Gość)29.07.2019 22:50

Miało być tanio to jest... A partactwo firmy wykonującej też wychodzi na załączonych obrazkach.

30


gość ~gość (Gość)29.07.2019 15:13

I na tych partactwach i ciągłych naprawach tracą zwykli obywatele dojezdzajacy do pracy, którzy przez roboty drogowe spozniaja się na busy dowozace ich do pracy i musza kupować kolejny bilet mimo, że mają już miesięczny.

20


osbba ~osbba (Gość)29.07.2019 13:43

tak właśie remontuje firma PEUK w piotrkowie, za najniższe pieniądze mamy dziadostwo

50


bombolito ~bombolito (Gość)29.07.2019 12:05

co tam ulice mediateka jest za wiele milionów. Nie czepiajcie się ulic.

71


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat