Co z nocną i świąteczną pomocą medyczną w Piotrkowie?

Piątek, 27 września 201935
Konsekwencją wyjścia Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie z sieci szpitali jest nie tylko likwidacja interny w tej placówce, ale również znaczne ograniczenie dostępu do nocnej i świątecznej opieki medycznej. Dotąd ponad 160 tysięcy mieszkańców miasta i powiatu mogło liczyć na pomoc pięciu zespołów lekarsko-pielęgniarskich. Teraz zostaną dwa. Czy to wystarczy?
Co z nocną i świąteczną pomocą medyczną w Piotrkowie?

Od października w Piotrkowie Trybunalskim będzie tylko jeden oddział wewnętrzny – ten w szpitalu wojewódzkim przy Rakowskiej (gdzie zwiększono o 19 liczbę łóżek na internie i kardiologii). Interna w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka przy ul. Roosevelta zostanie zlikwidowana. To konsekwencja decyzji dyrekcji PCMD o opuszczeniu sieci szpitali. Decyzja ta ma jednak też inne skutki – ograniczenie dostępu do nocnej i świątecznej opieki medycznej.

 

- To kolejny zakres usług, o którym – mogłoby się wydawać – zapomniała pani dyrektor szpitala powiatowego – mówiła na antenie Strefy FM Aneta Baranowska, zastępca dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. - Konsekwencją wyjścia PCMD z sieci szpitali jest przecież likwidacja nocnej i świątecznej pomocy. Do tej pory mieliśmy dwa takie punkty w Piotrkowie. Teraz będzie jeden. To kolejny koszt, który – przez nierozważne decyzje - szpital wojewódzki musi ponieść. Mieliśmy 5 zespołów lekarsko-pielęgniarskich, które zakontraktował NFZ, zostają… 2. Czy jest więc możliwe realne zabezpieczenie tak dużego terenu, gdzie mieszka ponad 160 tysięcy osób? Mam spore wątpliwości. Ta sytuacja będzie wymagała ogromnego poświęcenia z naszej strony. Wszyscy jesteśmy pełni obaw, czego nie ukrywamy.

 

- Te dwa zespoły w ramach nocnej i świątecznej opieki to bezpieczne minimum, które powinno wystarczyć - komentuje z kolei Anna Leder z łódzkiego NFZ. - Będziemy namawiać szpital wojewódzki, by zwiększył liczbę zespołów lekarsko-pielęgniarskich, finansowo jesteśmy na to przygotowani. W dni powszednie z nocnej opieki medycznej korzystało dotąd średnio 15 osób, w weekendy - 75 os. To średnia liczba porad udzielanych w punkcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej PCMD. Całe szczęście te liczby nie są duże. 

 

Pacjenci! Od 1 października nocną i świąteczną pomoc medyczną zapewnia tylko i wyłącznie szpital przy Rakowskiej. 

 

 


Zainteresował temat?

1

3


Zobacz również

Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dfgdfgdfg ~dfgdfgdfg (Gość)29.09.2019 10:23

Państwo z dykty. Ograniczają usługi, ale płacić na nfz trzeba...

31


gość ~gość (Gość)29.09.2019 19:11

Ta panią dyrektor za drzwi jak można tak doprowadzić szpital i inne placówki podlegające pod roswelta do zamknięcia to jest zgroza że ona jeszcze zarządza roswelta

50


gość ~gość (Gość)29.09.2019 19:08

Trzeba podziękować pani dyrektor szpitala na roswelta jak można doprowadzić do tego żeby wszystkie placówki doprowadzić do rozważenia a w telewizji pokazywać że ona jest niewinna niczemu to jest zgroza

40


gość ~gość (Gość)29.09.2019 05:39

Dobra zmiana PIS!!! Głosujcie na nich będzie gorzej!!?

42


gość ~gość (Gość)28.09.2019 00:23

Dwa szpitale zbędne w mieście za to 200 urzędników w starostwie są potrzebni mieszkańcom jak tlen do oddychania

111


dalej głosujcie na pis idioci! ~dalej głosujcie na pis idioci! (Gość)28.09.2019 12:58

Przypominam co ostatnio powiedział Morawiecki
"w całym kraju zlikwidujemy ok.150 szpitali powiatowych"
Dziękuję za uwagę.

95


zg ~zg (Gość)28.09.2019 12:47

Wygląda to świadomą politykę eksterminacyjną w stosunku do suwerena ... Oj brzydko bardzo

92


gość ~gość (Gość)27.09.2019 22:35

Starostwo Powiatowe pozbyło sie kłopotu. Szpital Powiatowy na Roosevelta zadłużony był to wzieli i sprytnie oddzial zamkneli. Dług splacą i wyjda na swoje. Och to cwane chłopaki są.

73


gość ~gość (Gość)27.09.2019 21:23

Npl to jedno, na pewno będzie masakra, gdy w sezonie zimowym w tak dużym mieście, jakim jest Piotrków, zostanie dwóch lekarzy. Z czego jeden zajmuje się dziećmi, a drugi dorosłymi + obsługuje wszystkie wyjazdy. Czyli jeśli pojedzie do pacjenta mieszkającego poza miastem to można się spodziewać kilkugodzinnego oczekiwania. Wtedy wszyscy pójdą na się, który nie jest od leczenia grypy itp.
Dodatkowo, oprócz likwidacji nplu,szanowni redaktorzy zapomnieli wspomnieć, moim zdaniem celowo, o likwidacji poradni kardiologicznej. Pół miasta się tam leczylo, był krótki czas oczekiwania na wizytę i badania echo serca czy holtera. Do tego doktor Paweł Szymczyk, najlepszy specjalista kardiolog w tym miescie, ogromna wiedza,uprzejmy w stosunku do pacjentów, potrafi wszystko jasno wytłumaczyć i przepisać odpowiednie leki. Ale jak widać w tym mieście zamyka się wszystko co działa i służy pacjentom.

80


Yeti ~Yeti (Gość)27.09.2019 18:59

Czyli szpital powiatowy pozbył się kłopotu. Takie rządy PSLu w powiecie.

123


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat