Od 1 listopada w Piotrkowie nie ma oddziału pediatrycznego. Najmłodsi pacjenci muszą jeździć do szpitali w Opocznie, Radomsku czy Tomaszowie. Sprawę komentuje posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska (z zawodu lekarz).
Od 1 lipca w życie wchodzą zmiany w funkcjonowaniu niektórych oddziałów obu piotrkowskich szpitali.
Organizacje lewicowe nie chcą zmian w piotrkowskiej służbie zdrowia. Poskarżyli się więc marszałkowi województwa.
Wracamy do sprawy Piotra O., którego ciało znaleziono 22 marca przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Znane są wyniki drugiej sekcji zwłok. Ponadto lekarze sprawujący opiekę medyczną nad mężczyzną zostali zwolnieni z zachowania tajemnicy lekarskiej.
Z powodu problemów kadrowych w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie zamykają porodówkę. Komunikat w tej sprawie szpital wydał dziś – w Dzień Dziecka.
Zmiany w piotrkowskiej służbie zdrowia – wbrew wcześniejszym zapowiedziom - wejdą w życie znacznie później.
We wtorek rano przy ulicy Rakowskiej w Piotrkowie odnaleziono zwłoki.
Zarząd Województwa Łódzkiego jednogłośnie wyraził zgodę na wdrożenie zmian w piotrkowskiej służbie zdrowia, które w praktyce oznaczają wymianę niektórych oddziałów pomiędzy dwoma naszymi szpitalami.
Nikola Molenda, która przyszła na świat 2 stycznia 2016 roku o godz. 15.40 w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej na jasnej, przestronnej i pojedynczej sali leżała sobie niczego nieświadoma...
Szpital przy ul. Roosevelta tonie, trzeba go ratować. Właśnie tak koalicję dwóch piotrkowskich szpitali uzasadniają władze powiatu. Placówki wymienią się niektórymi oddziałami, częściowo wymienią się też personelem. Lekarze z Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej podnieśli protest. Wg nich pomysł koalicji nie tylko jest nielogiczny, ale wręcz niebezpieczny dla pacjentów. Nie podoba im się, że zmiany nie były z nimi konsultowane.