Grupa ośmiu piotrkowian zamierza zaatakować najwyższą górę Europy - francuski Mont Blanc - liczący, według ostatnich pomiarów, dokładnie 4810 metrów nad poziomem morza.
Znają ją chyba wszyscy. Kierowcy i policjanci z „drogówki”, petenci i urzędnicy, uczniowie i nauczyciele, pacjenci i lekarze, podsądni i nawet (podobno) sędziowie. Pojawia się zawsze tam i wtedy, kiedy coś od kogoś zależy, kiedy ktoś chce komuś innemu wyrazić wdzięczność czymś więcej niż jednym słowem: dziękuję! I to ona zwykle rozdaje karty.
Piotrkowianie zamierzają wspiąć się na szczyt najwyższej góry Europy - francuski Mont Blanc liczący, według ostatnich pomiarów, 4810 metrów nad poziomem morza.
Nie zielone, ale niebieskie światło dla Straży Miejskiej. Migających kogutów na dachu (takich, jak na policyjnych radiowozach) mogą używać już strażnicy miejscy. Dotąd było to możliwe jedynie po uzyskaniu specjalnego zezwolenia. Funcjonariusze tej służby otrzymali jeszcze innne uprawnienia. Jakie? O to zapytaliśmy szefa piotrkowskiej straży.
Ostatnie obrady zarządu stowarzyszenia „Prawica Razem” zdominowane zostały tematem niepodjęcia przez Radę Miasta uchwały dotyczącej stawek i opłat dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków. Stowarzyszenie zaznaczyło, że jest to konieczne.
Ola ma 20 lat. Zachorowała, kiedy miała niespełna roczek. Nie chciała chodzić do szkoły życia. Bunia, Przylepa – tak nazywana jest przez instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sulejowie, gdzie oprócz Oli w zajęciach uczestniczy jeszcze 35 osób. Przy ul. Kubusia Puchatka, gdzie mieszczą się warsztaty dla niepełnosprawnych, Ola spędza 7 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Tutaj czuje się jak w domu. Stąd nie chce wyjeżdżać.
Powracamy do tematu ulotek Rady Osiedla Belzacka informujących o konkursie dla osób niepełnosprawnych, zasłoniętych przez ogłoszenia banku GE Money Poland. - Okazało się, że ulotki reklamowe zostały rozwieszone przez placówkę agencyjną pośredniczącą w udzielaniu kredytów banku - przekazała Strefie Fm Aleksandra Kwiatkowska, rzecznik prasowy GE Money Poland.
Aby niepełnosprawni nie czuli się wyobcowani wiele stowarzyszeń i instytucji próbuje im pomóc organizując np. konkursy. Niestety okazuje się, że na przeszkodzie staje im ludzka głupota.
Trzeci grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Nad tym, jakie są potrzeby osób poszkodowanych przez los i jak im aktywnie pomagać zastanawiają się organizatorzy Ogólnopolskiego Badania Sytuacji, Potrzeb i Możliwości Osób Niepełnosprawnych.
To oczywiste, że rodzice starają się zapewnić własnemu dziecku bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Nie inaczej jest podczas jazdy samochodem. Przyzwyczajanie latorośli do zapinania pasów, czy też umieszczanie młodszych dzieci w specjalnych fotelikach lub podstawkach to dziś standardowe elementy opieki nad dzieckiem w trakcie podróży. Rzeczywistość pokazuje, że jednak nie każdy liczy się z kwestią bezpieczeństwa dzieci w samochodzie.