Ostatnie obrady zarządu stowarzyszenia „Prawica Razem” zdominowane zostały tematem niepodjęcia przez Radę Miasta uchwały dotyczącej stawek i opłat dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków. Stowarzyszenie zaznaczyło, że jest to konieczne.
Ola ma 20 lat. Zachorowała, kiedy miała niespełna roczek. Nie chciała chodzić do szkoły życia. Bunia, Przylepa – tak nazywana jest przez instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sulejowie, gdzie oprócz Oli w zajęciach uczestniczy jeszcze 35 osób. Przy ul. Kubusia Puchatka, gdzie mieszczą się warsztaty dla niepełnosprawnych, Ola spędza 7 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Tutaj czuje się jak w domu. Stąd nie chce wyjeżdżać.
Powracamy do tematu ulotek Rady Osiedla Belzacka informujących o konkursie dla osób niepełnosprawnych, zasłoniętych przez ogłoszenia banku GE Money Poland. - Okazało się, że ulotki reklamowe zostały rozwieszone przez placówkę agencyjną pośredniczącą w udzielaniu kredytów banku - przekazała Strefie Fm Aleksandra Kwiatkowska, rzecznik prasowy GE Money Poland.
Aby niepełnosprawni nie czuli się wyobcowani wiele stowarzyszeń i instytucji próbuje im pomóc organizując np. konkursy. Niestety okazuje się, że na przeszkodzie staje im ludzka głupota.
Trzeci grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Nad tym, jakie są potrzeby osób poszkodowanych przez los i jak im aktywnie pomagać zastanawiają się organizatorzy Ogólnopolskiego Badania Sytuacji, Potrzeb i Możliwości Osób Niepełnosprawnych.
To oczywiste, że rodzice starają się zapewnić własnemu dziecku bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Nie inaczej jest podczas jazdy samochodem. Przyzwyczajanie latorośli do zapinania pasów, czy też umieszczanie młodszych dzieci w specjalnych fotelikach lub podstawkach to dziś standardowe elementy opieki nad dzieckiem w trakcie podróży. Rzeczywistość pokazuje, że jednak nie każdy liczy się z kwestią bezpieczeństwa dzieci w samochodzie.
W poprzednim numerze “TT” informowaliśmy naszych czytelników o działalności okienka dla palaczy, które funkcjonowało w bramie jednej z kamic przy ul. Próchnika w Piotrkowie, gdzie można było kupić papierosy po 40 groszy za sztukę.
Po naszej interwencji okienko przestało funkcjonować, a całą sprawę usiłowała nam wyjaśnić rodzina zajmująca się sprzedażą.
Papierosy po 40 groszy sztuka. Gdzie można kupić tak tanio? W okienku, w jednej z bram w kamienicy przy ul. Próchnika (tuż przy MOPR) w Piotrkowie. Wystarczy wrzucić do stojącej w okienku miseczki 40 groszy, a z okienka wyłoni się ręka podająca papierosa. Brzmi jak żart i sprawa mogłaby śmieszyć, gdyby klientami „okienka” nie były dzieci.
Jeśli radni nie zdecydują, by powołać do życia spółkę wodno-kanalizacyjną ze 100-procentowym udziałem miasta, Piotrków straci ponad 160 mln zł, które Unia Europejska ma dołożyć do przebudowy oczyszczalni ścieków - przestrzegają radni miejscy Prawicy Razem. Wczoraj zorganizowali specjalną konferencję, na której przekonywali do konieczności utworzenia miejskiej spółki. Projekty uchwał w tej sprawie trafią pod głosowanie na jutrzejszej sesji rady miasta.
Piotrkowianie, a także lokalni politycy z powiatów tomaszowskiego i bełchatowskiego, znaleźli się we władzach Prawicy Rzeczypospolitej, partii założonej przez byłego marszałka Sejmu RP Marka Jurka. Zjazd, na którym wybierano władze partii, odbył się w minioną sobotę w Warszawie.