Krótsze rozprawy w wydziale pracy piotrkowskiego sądu. Od października wszystko, co dzieje się na sali rozpraw jest nagrywane - to znaczenie skróca trwanie procesu.
Budynek byłego Urzędu Wojewódzkiego w Piotrkowie wreszcie zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Za zabranie zabitej sarny z jezdni czy poroży z czaszką grozi kara pieniężna. Za wypalanie traw przy lesie można nawet pójść do więzienia. Jeśli do lasu zabierzemy psa i puścimy go bez smyczy, możemy dostać nawet 5 tys. zł grzywny. O tym, czego jeszcze nie wolno robić w lesie, opowiada przedstawiciel Państwowej Straży Łowieckiej.
Nawet 10 lat za kratkami może spędzić kobiet,a która obiecała egzaminatorowi WORD, że za pozytywnie zdany egzamin na prawo jazdy może wręczyć mu łapówkę.
Podwyższenie wieku osób uprawnionych do kierowania motocyklem, 32 a nie 18 pytań na egzaminie, zmiany na placu manewrowym - od stycznia 2013 r. sporo zmieni się zarówno w szkoleniu przyszłych kierowców, jak i w ich egzaminowaniu. W życie ma wejść bowiem nowa Ustawa o kierujących pojazdami. Będzie trudniej?
Nie będzie zmian w funkcjonowaniu sądów rejonowych w okręgu piotrkowskim. Rozporządzenie ministra sprawiedliwości w sprawie reorganizacji pracy sądów ominęło Piotrków.
W środę rano po długiej walce z chorobą odszedł od nas Zbigniew Chwalny, jeden z założycieli piotrkowskiego stowarzyszenia Prawica Razem.
Przy obecnej sytuacji finansowej nie ma szans na załatanie wszystkich ubytków w naszych drogach - mówi Krzysztof Byczyński, dyrektor MZDiK w Piotrkowie.
Aktywni, zdesperowani, zaangażowani - wszyscy piotrkowscy społecznicy mają powód do radości. Grupa mieszkańców ma wreszcie inicjatywę uchwałodawczą, czyli może zgłaszać do władz miasta projekty uchwał. Jak to zrobić? Po pierwsze zebrać 1000 podpisów pod projektem.
Do redakcji „Tygodnia Trybunalskiego” trafił list zaniepokojonego piotrkowianina, który zgłasza problem braku dostępu do jednego z piotrkowskich urzędów.