Aż do czterech wypadków na drogach naszego miasta i powiatu doszło minionej doby.
Organizacje lewicowe nie chcą zmian w piotrkowskiej służbie zdrowia. Poskarżyli się więc marszałkowi województwa.
7 osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło dziś o 4.00 nad ranem na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kostromskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
Z powodu problemów kadrowych w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie zamykają porodówkę. Komunikat w tej sprawie szpital wydał dziś – w Dzień Dziecka.
Na ulicy Michałowskiej w Piotrkowie doszło do potrącenia dziecka. - 5-letni chłopiec, idący jezdnią wraz z rodzicami, korzystając z ich nieuwagi, przebiegł nagle na drugą stronę drogi, został potrącony przez motocykl romet – informuje Komenda Policji w Piotrkowie.
Na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z Jerozolimską w Piotrkowie doszło w niedzielę po południu do wypadku drogowego.
Minister finansów odwołał Jacka Przybysza z funkcji naczelnika Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim, zastąpił go na tym stanowisku Kamil Łyszkowski.
Zmiany w piotrkowskiej służbie zdrowia – wbrew wcześniejszym zapowiedziom - wejdą w życie znacznie później.
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego powołał na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Janusza Tamillę. Decyzja wydana została na podstawie jednogłośnej, pozytywnej opinii komisji konkursowej, w pracach której uczestniczyli przedstawiciele z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i Rady Społecznej powiatowego szpitala.
Nie sposób przed tematem uciec gdyż rozliczenie roczne jest obowiązkowe niemal dla wszystkich. Wyjątek stanowią osoby, za które rozliczenia dokonał ich zakład pracy, nie osiągające żadnych dochodów, oraz większość emerytów i rencistów - zastępuje ich ZUS lub KRUS. Nawet, jeśli uzyskiwane dochody nie zobowiązują nas do zapłaty podatku powinniśmy złożyć rozliczenie pit. Co oznacza, że jeżeli pracowaliśmy np. na umowę zlecenie lub umowę o dzieło – nawet jeśli był to jeden dzień w roku musimy się z tej pracy rozliczyć.