Na skrzyżowaniu ulic Modrzewskiego i Źródlanej w Piotrkowie nie jest bezpiecznie – tak twierdzą mieszkańcy, tak twierdzi radny Jan Dziemdziora, który po raz kolejny apelował do urzędników o reakcję.
Młodzież mieszkająca w internacie przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Bujnach brała udział w ćwiczeniach symulacyjnych zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Uczniowie pozorowali ofiary wypadku.
Czy problemy prawne Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie wreszcie się zakończą?
Nie żyje 15-letni piotrkowianin. Chłopiec wypadł z 10. piętra wieżowca.
Ostatniego dnia tego miesiąca zmienią się przepisy ruchu drogowego. Każdy pieszy na drodze w terenie niezabudowanym będzie musiał mieć element odblaskowy. Do tej pory odblaski musiały nosić dzieci, a teraz będzie to wymagane bez względu na wiek.
Starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała i Tomasz Jarzyński - prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Mazowieckim podpisali porozumienie, na mocy którego ratownicy wodni w razie zagrożeń pomogą przy akcjach ratowniczych.
W sołectwie Wola Moszczenicka w obrębie Placu Włókniarzy oddano do użytku Miasteczko Ruchu Drogowego „Serpentynka”, promujące bezpieczną jazdę na rowerze.
Wystające kostki chodnikowe, gałęzie utrudniające ruch pieszych i rowerzystów, brak oznakowania na ścieżkach rowerowych. Radny Jan Dziemdziora wnioskuje o bezpieczeństwo mieszkańców.
Po ostatnich tragicznych wypadkach lotniczych potrzebne są zmiany - twierdzą eksperci. W czwartek (17 lipca), w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej odbyła się Konferencje Bezpieczeństwa AP, organizowana przez Aeroklub Polski we współpracy z Głównym Ośrodkiem Badań Lotniczo Lekarskich AP, Urzędem Lotnictwa Cywilnego oraz Państwową Komisją ds. Badania Wypadków Lotniczych.
Jedni mówią, że konfliktu tak naprawdę nie ma, inni że jest... głęboki. W Piotrkowie mieliśmy jedno Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, teraz mamy dwa.