Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś podjął decyzję dotyczącą pierwszych komunii świętych i sakramentu bierzmowania. Terminy komunii świętej w parafiach mają być przeniesione na inne terminy, po ustaniu zagrożenia.
Mimo panującej epidemii szpital powiatowy w Piotrkowie funkcjonuje, co szczególnie istotne dla kobiet w ciąży. W placówce przy ul. Roosevelta znajduje się przecież jedyna w mieście porodówka.
Prawie 80 proc. Polaków jest przeciwnych wyborom w maju. Koszty polityczne „wyborów po trupach” będą dramatycznie rosły wraz ze wzrostem liczby ofiar epidemii.
W województwie łódzkim jest 8 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich są osoby z powiatów opoczyńskiego, radomszczańskiego i bełchatowskiego.
Lokale gastronomiczne zamknięto dla gości, a jedzenie można zamówić tylko na wynos lub z dowozem. To nowe okoliczności, w jakich znaleźli się właściciele restauracji w całej Polsce. Również w Piotrkowie sytuacja restauratorów stała się dramatyczna. Niewykluczone, że po zakończeniu epidemii gastronomiczna mapa Piotrkowa zmieni się nie do poznania, bo niektórzy właściciele barów i restauracji walkę z koronawirusem zakończą na tarczy.
List z prośbą o pomoc dla łódzkich szpitali wystosował prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi do arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia. Podczas nadawanej online modlitwy ze swojej kaplicy metropolita zaapelował do wiernych o pomoc w zakupie respiratorów dla szpitala im. Barlickiego w Łodzi. Jednocześnie poinformował, że sam ufundował jedno takie urządzenie, a na drugie przekazał środki z kasy Archidiecezji Łódzkiej.
Epidemia koronawirusa z roku 2020 nie jest dla historyka zjawiskiem wyjątkowym, ale zaledwie epizodem w długich dziejach zmagań człowieka z niewidzialnymi gołym okiem chorobami - twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego.
Centralna Komisja Egzaminacyjna i okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty. Arkusze będę publikowane na ich stronach internetowych w kolejnych dniach: 30, 31 marca i 1 kwietnia - poinformowało MEN.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie uruchomił telefoniczną pomoc psychologiczną dla mieszkańców, którzy nie radzą sobie z trudną sytuacją związaną z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce.
Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem i poddanych obowiązkowej kwarantannie. Od soboty w powiecie piotrkowskim wykryto 5 takich przypadków, w Piotrkowie Trybunalskim 3. Codziennie wzrasta liczba osób objętych kwarantanną. Władze naszego powiatu uruchomiły rezerwę zarządzania kryzysowego w wysokości 200 tys. zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej: kombinezonów, maseczek, płynów do dezynfekcji, okularów, rękawic i przyłbic, specjalistycznych masek dla Państwowej Straży Pożarnej i innych niezbędnych środków ochronnych.