Akademia Piotrkowska zorganizowała w środę (27.11.2024) pierwsze Seminarium Samorządowe, to początek bliższej współpracy między władzami samorządowymi ze środowiskiem akademickim województwa łódzkiego. Projekt zakłada m.in. stworzenie oferty studiów podyplomowych i specjalistycznych szkoleń dopasowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy w Łódzkiem.
Studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo – to najbliższe i bardzo konkretne plany Akademii Piotrkowskiej. Uczelnia nowy kierunek chce wprowadzić od przyszłego roku akademickiego, a studenci i studentki będą korzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. To tylko część planów rozwoju AP, która przymierza się także do kształcenia techników żywności, dietetyków i specjalistów gier video.
Podwójna diagnoza to termin używany w psychiatrii i psychoterapii, który odnosi się do jednoczesnego występowania zaburzeń psychicznych oraz uzależnień. Problem ten zyskuje coraz większą uwagę w kontekście współczesnych badań nad zdrowiem psychicznym, ponieważ jego złożoność wymaga interdyscyplinarnego podejścia oraz współpracy specjalistów z różnych dziedzin. W obliczu rosnącej liczby osób cierpiących na tego rodzaju współwystępujące zaburzenia, konieczne staje się lepsze zrozumienie mechanizmów, które leżą u podstaw podwójnej diagnozy – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Sprawdźcie nowości w kinie Helios Piotrków Trybunalski! Przedpremierowo "Wicked" elektryzującą opowieść o wyjątkowej przyjaźni Elphaby (Złej Czarownicy z Zachodu) i Glindy ( Dobra Czarownica). Premierowo "Vaiana 2" Vaiana i Maui powracają w drugiej części kultowej animacji Walt Disney Animation, Po otrzymaniu nieoczekiwanego wezwania od swoich przodków, Vaiana wypłynie na dalekie, niebezpiecznie i dawno zapomniane morza Oceanii, gdzie przeżyje przygodę życia. "Trefliki ratują Święta" Treflik i Treflinka nie mogą się doczekać świąt. Prezenty to jedyna rzecz, o jakiej potrafią myśleć! Kiedy nadchodzi Wigilia, rodzeństwo z ekscytacją zrywa się z łóżek. Razem z rodziną zaczynają przygotowania – pieką ciastka, odśnieżają podwórko i ustawiają choinkę. Film "Diabeł" - Przez ćwierć wieku armia była jedyną rodziną Maksa. Kiedy opuścił jej szeregi, stracił sens życia. Mężczyzna wraca do rodzinnego miasteczka i trafia w sam środek wojny gangów. Wspierany przez przyjaciółkę, byłą dowódczynię oraz wiernego psa weterana, musi opowiedzieć się po jednej ze stron i stanąć do walki, której wynik zdaje się z góry przesądzony.
Droga rowerowa powinna być bezpieczna dla poruszających się nią rowerzystów, jednak przy skrzyżowaniu ulic Sulejowskiej, Kleszcz i Dalekiej w Piotrkowie Trybunalskim w pasie ścieżki pojawiają się nieoznakowane przeszkody. Jeszcze miesiąc temu trasa dla rowerów się tu kończyła, teraz jednak jest kluczową częścią nowej drogi rowerowej wzdłuż DK 12 prowadzącej do Przygłowa.
W hali ZSP 4 w Piotrkowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt ,,O PUCHAR SAMORZĄDÓW POWIATU GRODZKIEGO I ZIEMSKIEGO” pod honorowym patronatem prezydenta Piotrkowa Juliusza Wiernickiego i starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Łącznego. W turnieju brało udział 9 drużyn z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
I Międzyszkolny Turniej dla uczniów szkół ponad podstawowych pod hasłem ,, Umiem Ratować - Jestem Bezpieczny” odbył się w Zespole Szkół CKU w Sulejowie. Udział wzięło 8 drużyn z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
Zakończono prace modernizacyjne na ul. Litewskiej, na odcinku od ul. Jerozolimskiej do Placu Litewskiego w Piotrkowie.
Instytut Pamięci Narodowej zdecydował, że wzbudzający od lat emocje pomnik „Bohaterom za Polskę i lud 1939-1945”, który znajduje się na placu Niepodległości w Piotrkowie zostanie zdemontowany. - W takiej formie obiekt jest jednym z symboli komunizmu – czytamy w uzasadnieniu. Jednak Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na usunięcie pomnika. - Przedmiotowy pomnik stanowi element wpisanego do rejestru zabytków układu urbanistycznego śródmieścia miasta Piotrkowa Trybunalskiego – podkreślił konserwator.
Już od ponad tygodnia na aktywnym przejściu dla pieszych na ulicy Łódzkiej bez przerwy święcą się sygnalizacyjne lampy dające znać kierowcom, że na przejściu znajdują się piesi. Problem w tym, że sygnalizacja jest uszkodzona. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zna problem, jednak musi być on rozwiązany przez firmę, która przejście wykonała. Kierowcy uważajcie, ciągle aktywne przejście może uśpić waszą czujność!