Dzięki wideokonferencji sprawy przed Sądem Penitencjarnym, dotyczące osadzonych w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim odbywają się bez zakłóceń. W związku z zagrożeniem epidemicznym wokandy w piotrkowskim więzieniu odbywają się online.
Mieszkaniec gminy Kluki odpowie za to, że bezpodstawnie zaalarmował o sytuacji, która nie miała miejsca. W środę (8 kwietnia), tuż po 20.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji został poinformowany o mężczyźnie z podejrzeniem koronawirusa. Z jego relacji wynikało, że kaszle, ma gorączkę oraz z obawy przed zarażeniem domowników postanowił wyjść z domu. Okazało się, że jego zgłoszenie było fałszywe.
Zapowiedziany obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych nie jest jednoznaczny z nakazem noszenia maseczek. Twarz można będzie przesłonić także szalikiem lub chustą – wyjaśnił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
W województwie łódzkim są 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dwa z nich dotyczą Piotrkowa lub powiatu piotrkowskiego, co oznacza, że łącznie w naszym regionie odnotowano już 25 zakażonych.
Świąteczna podróż może być powodem nałożenia kary grzywny, w ekstremalnych przypadkach sięgającej nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bo wyjazd w odwiedziny na Święta Wielkanocne nie należy do niezbędnych czynności życia codziennego.
W województwie łódzkim są 42 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 7 z tych osób to mieszkańcy Piotrkowa lub powiatu piotrkowskiego, a ich łączna liczba na tym terenie wzrosła do 23.
U jednego z pracowników administracji Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Z naszych informacji wynika, że chodzi o osobę, która od tygodnia przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Radni powiatu piotrkowskiego wspierają sanepid. Dzięki dobrowolnym wpłatom samorządowców zwiększy się ilość osób przebadanych na obecność koronawirusa, którzy przebywają na kwarantannie.
PAP i GovTech Polska uruchamiają aplikację #FakeHunter, czyli nowe narzędzie do walki w sieci z dezinformacją o koronawirusie. Za pomocą tej aplikacji każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do sprawdzenia, a następnie otrzymać wiarygodną, zweryfikowaną odpowiedź.
Pomoc mieszkańcom w czasach epidemii koronawirusa zorganizowali urzędnicy z Rozprzy i Gorzkowic oraz wolontariusze. Darmowe maseczki szyte są codziennie.