Siedziba Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej przechodzi gruntowną przebudowę. W budynku Urzędu Miasta przy ul. Szkolnej 28 trwają prace modernizacyjno-adaptacyjne pomieszczeń, mające na celu dostosowanie ich do potrzeb projektu IRSIP WŁ (Infrastruktura Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Łódzkiego).
Ku uciesze pacjentów zakończony został drugi etap remontu Ośrodka Zdrowia w Aleksandrowie. Dzięki modernizacji wnętrze przychodni gminnej jest właściwie nie do poznania.
Przekształcenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapeutyczny w Łękawie może nie dojść do skutku?
Dziesięcioro dzieci od początku tego roku zostało adoptowanych za pośrednictwem piotrkowskiej filii Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi. Zgodnie z ustawą, ośrodkami adopcyjnymi zajmują się teraz marszałkowie województw, a nie - jak było do tej pory - prezydenci miast.
Zmienią lokal, nie będą już zajmować się rodzicielstwem zastępczym, a za szkolenia przyszłych rodziców będą zmuszeni pobierać opłaty. Takie zmiany od 1 stycznia dotyczą dawnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Piotrkowie. Dawnego, ponieważ kolejna zmiana dotyczy nazwy placówki, przekształconej teraz w Regionalny Ośrodek Adopcyjny w Łodzi, filia w Piotrkowie. Choć z takim przekształceniem łączą się zmiany, potencjalni rodzice adopcyjni nie muszą się jednak obawiać rewolucji.
Wycieczki, bale, zajęcia fitness, a od niedawna zajęcia z psychologiem - w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” przy ul. Wysokiej matki dzieci uczęszczających na zajęcia do placówki też mogą znaleźć coś dla siebie.